TUZ Ubezpieczenia: Rachunki od weterynarza można pokryć w ramach polisy mieszkaniowej

0
311

W ramach ubezpieczenia nieruchomości można dodatkowo objąć ochroną np. osoby starsze przed próbami wyłudzania pieniędzy czy zwierzęta domowe przed skutkami pogryzienia przez psa czy potrącenia. To istotne dodatki, które zwiększają zainteresowanie tego typu produktami.

TUZ Ubezpieczenia zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich kilku lat zakres polis mieszkaniowych znacząco się zwiększył. Wśród rozszerzeń, które mogą okazać się przydatne, jest np. ubezpieczenie zwierząt domowych.

– Rosnące koszty utrzymania pupili sprawiają, że coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które zabezpieczają przed niespodziewanymi wydatkami związanymi z ich leczeniem. Osoby, które dowiadują się podczas rozmowy z naszymi agentami, że mogą z ubezpieczenia pokryć rachunek od weterynarza, reagują bardzo pozytywnie. Takie rozszerzenie zapewnia wypłatę w przypadku leczenia po m.in. pogryzieniu przez inne zwierzę, potrąceniu przez auto czy otruciu związanym z kradzieżą lub włamaniem – mówi Iwona Konarzewska, menedżerka ds. ubezpieczeń domów i mieszkań TUZ Ubezpieczenia.

Oszustwo „na wnuczka” też zabezpieczone polisą

Innym ciekawym rozszerzeniem jest ubezpieczenie chroniące seniorów. Taka klauzula zapewnia wypłatę (do określonej w warunkach kwoty) w przypadku wyłudzenia pieniędzy przy użyciu podstępu, np. na policjanta czy na wnuczka. Senior może również korzystać ze świadczeń assistance medycznego, czyli, np. wizyty lekarskiej, transportu do placówki czy dostawy leków po powrocie ze szpitala.

– Praktycznym dodatkiem do polisy mieszkaniowej jest też tzw. druga opinia medyczna. To realne wsparcie w przypadku choroby, które pozwala oszczędzać czas (na szukanie specjalisty) i pieniądze. Od kilku lat zauważamy, że rośnie świadomość Polaków dotycząca konieczności zabezpieczania majątku w szerszym zakresie. Obserwujemy duże zainteresowanie nietypowymi dodatkami, których jeszcze kilka lat temu próżno było szukać w zakresie polis dla nieruchomości – komentuje Iwona Konarzewska.

Włączenie do ochrony szkód, do których doszło z powodu tzw. rażącego niedbalstwa ubezpieczonego, to kolejny element, który warto uwzględnić w swojej umowie. Jest już dostępny w wielu, choć nie we wszystkich ofertach. Do ubezpieczenia można włączyć meble ogrodowe, przydomową altanę, grill czy źródła zielonej energii. Niektóre towarzystwa oferują również objęcie ochroną mienia podręcznego poza domem, np. telefonów, laptopów czy rowerów.

(AM, źródło: Brandscope)