Ubea: Link4 miało najniższe stawki w styczniu

0
184

W styczniowej odsłonie rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl opartego na indywidualnych  kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki najniższe ceny we wszystkich kategoriach zaoferowało Link4.

W swojej analizie Ubea.pl wzięła pod uwagę cztery kategorie rankingowe (polisy OC oraz pakiety OC+NNW, OC+AC i OC+AC+NNW). Wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji miesięcznie oceniano w skali od 0 do 5 punktów.

Po podliczeniu indywidualnych kalkulacji, jakie od 1 do 31 stycznia wykonali użytkownicy porównywarki, okazało się, że we wszystkich pozycjach rankingowych pierwsze miejsce zajęło Link4, uzyskując odpowiednio 4,14, 4,00, 4,35 i 4,14 pkt.

Wyniki styczniowego rankingu OC AC NNW stanowią dowód, że oferta Link4 jest bardzo konkurencyjna pod względem cenowym. Warto zwrócić uwagę, że w tym miesiącu Link4 dość wyraźnie wyprzedził ubezpieczycieli zajmujących drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii. Chodzi o takie firmy i marki ubezpieczeniowe jak Aviva czy You Can Drive – podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Analitycy porównywarki sprawdzili też, jak w ujęciu rocznym (w stosunku do stycznia 2019 r.)  zmieniły się średnie składki polis OC. Zmiany prezentowały się następująco:

Aviva: spadek średniej składki o 14% względem pierwszego miesiąca poprzedniego roku,

Benefia: -19%,

Generali: -23%,

Link4: -23%,

MTU24: -8%,

Proama: -28%,

UNIQA: -6%,

Wiener: -13%

You Can Drive: -16%.

(AM, źródło: Ubea.pl)