Ubezpieczenia od A do Z: Rowerem elektrycznym dookoła Polski

0
948

Marek Ogrodowski, założyciel i prezes multiagencji Ubezpieczenia od A do Z, jest od lat związany z kolarstwem, a od ponad dekady także z rowerami elektrycznymi. Teraz jako pierwszy człowiek w Polsce zamierza objechać cały kraj na e-rowerze.

Marek Ogrodowski aktywnie działa na rzecz propagowania kolarstwa oraz wspiera szkółkę kolarską, której zawodnicy regularnie odnoszą sukcesy. Jest też inicjatorem corocznego rajdu rowerowego dla branży ubezpieczeniowej, największej tego typu imprezy w kraju. Obecnie pragnie zrealizować kolejne przedsięwzięcie. Jako pierwszy człowiek w Polsce zamierza od 6 do 31 maja 2024 r. objechać cały kraj na rowerze elektrycznym.

Zaplanowana trasa przebiega wzdłuż granic Polski. Obejmie 23 dni jazdy i 3 dni przeznaczone na odpoczynek. Odcinki, które Marek Ogrodowski będzie pokonywał, liczą około 150 km, a łączna droga wyniesie około 3500 km.

Motywacją do wyprawy jest wsparcie Świętokrzyskiej Fundacji Sportu i Szkółki Kolarskiej Vento Bike Team w Daleszycach, której Marek Ogrodowski jest wieloletnim kibicem, ale również sponsorem. Szkółkę tworzy zdolna młodzież szkolna, która z głęboką pasją trenuje kolarstwo i odnosi liczne sukcesy.

Do inicjatywy przyłączyli się ubezpieczyciele, które za każdy przejechany kilometr trasy przez prezesa wpłacają na konto fundacji 2 zł.

– To fantastyczna szansa, aby nie tylko wesprzeć Marka w jego niezwykłej wyprawie, ale także pomóc. Zachęcamy do dołączenia  do naszej akcji – wystarczy wpłacić na konto fundacji 50 zł i można przejechać część trasy u boku Marka – zachęca Barbara Karólczak, dyrektorka Wsparcia Sieci Sprzedaży Ubezpieczenia od A do Z.

Więcej na temat wyprawy

(AM, źródło: Ubezpieczenia od A do Z)