Ubezpieczenia turystyczne last minute w aplikacji app2U

0
58

Tuż przed startem sezonu wakacyjnego Europa Ubezpieczenia umożliwiła zakup ubezpieczenia turystycznego w aplikacji mobilnej app2U. Polisę z szeroką ochroną w przypadku zachorowania na Covid-19 w trakcie pobytu za granicą można nabyć nawet tuż przed wyjazdem na urlop.

Ubezpieczenie zapewnia ochronę podczas podróży zagranicznej i wypoczynku w kraju.  

– Rynek turystyczny stopniowo otwiera się po pandemii. Napędzają go potrzeby klientów, którzy po długim okresie zamknięcia w domach chcą po prostu wyjechać. W marcu zbadaliśmy nastroje Polaków związane z wypoczynkiem i blisko połowa badanych stwierdziła, że ze względu na koronawirusa zamierza postawić na spontaniczne wyjazdy zamiast planowanych z dużym wyprzedzeniem wakacji. Naszą odpowiedzią na ten trend jest aplikacja app2U. Dzięki niej możemy szybko zaspokoić potrzeby turystów decydujących się na wakacyjne wyjazdy last minute i chcących ubezpieczyć się tu i teraz – mówi Dominik Marzec, szef e-commerce Europy Ubezpieczenia.

Aplikacja pozwala ubezpieczyć cztery różne obszary. Najważniejszy i najbardziej rozbudowany z nich – Podróże i Wypoczynek – oferuje ochronę podczas podróży zagranicznej i wypoczynku w Polsce. Mobilne ubezpieczenie Turysta zapewnia podróżującym za granicę dostęp do ochrony w przypadku zachorowania na Covid-19 oraz przymusowej kwarantanny i izolacji (w wariantach Komfortowy i Najlepszy). Zakres umowy jest rozszerzony także o klauzulę alkoholową, amatorskie uprawianie sportu oraz choroby przewlekłe.

– Pomimo wyraźnej poprawy sytuacji epidemicznej w całej Europie ochrona przed zachorowaniem na Covid-19 jest dla turystów kluczowym dodatkiem do ubezpieczeń turystycznych. Po wielu miesiącach izolacji i obostrzeń wielu z nas chce jak najlepiej wykorzystać zbliżający się sezon letni. Dzięki app2U oferujemy klientom szybki, zdalny dostęp do ubezpieczenia podróżnego zapewniającego ochronę na wypadek zachorowania na Covid-19 – wskazuje Dominik Marzec.

Natomiast dla klientów spędzających urlop w Polsce w aplikacji są dostępne krótkoterminowe ubezpieczenia chroniące podczas różnych form aktywnego wypoczynku.

Zakup polisy jest możliwy nawet w ciągu kilkunastu sekund, a ochrona ubezpieczeniowa może ruszyć tuż po opłaceniu składki za pomocą karty płatniczej, BLIK lub payU. W app2U klient sam decyduje o zakresie ochrony. W przypadku rowerzystów czy osób aktywnych sportowo ubezpieczenie można zawrzeć już na cztery godziny, czyli na czas potrzebny np. na wycieczkę rowerową za miasto. Aplikacja zapewnia także mobilny dostęp do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży lub wydarzenia kulturalnego. Uwzględnia również NNW psów i kotów oraz OC za szkody wyrządzone przez czworonoga.

Więcej na temat aplikacji:

(AM, źródło: Europa Ubezpieczenia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here