Ubezpieczenia wefox dostępne u dwóch nowych dystrybutorów

0
657

Unext, strategiczny partner wefox Insurance AG SA oddział w Polsce, rozszerza sieć sprzedaży o kolejnych dystrybutorów. Do Unilink, który był pierwszym parterem dystrybucyjnym insurtechu, dołączyły Diamond Finance i multiagencja Conditor. Unext zapewnia, że prowadzi rozmowy z kolejnymi pośrednikami, w tym o zasięgu ogólnopolskim.

– Zainteresowanie ofertą wefox jest spore. Widzimy ciekawość wobec nowej, ambitnej marki, z mocną pozycją w Europie. Przekonuje jedna z najszybszych na rynku ścieżek kalkulacji oraz fakt, że jako Unext mamy wszystkie procesy – od sprzedaży przez wdrożenie produktu po obsługę i likwidację szkód pod jednym dachem, czyli pod kontrolą. Sądzę, że mamy szansę szybciej, niż planowaliśmy osiągnąć docelową liczbę współpracujących z nami pośredników, a nawet przekroczyć założone 10 tysięcy osób – mówi Cezary Świerszcz, prezes Unext.

Nowymi dystrybutorami wefox zostały ostatnio dwie multiagencje o ogólnopolskim zasięgu działania: Diamond Finance i Conditor. Pierwsza z nich ma centralę w Bydgoszczy i ponad 10-letnią historię w branży. W zeszłym roku wystawiła ponad 800 tys. polis we współpracy z ponad 600 doradcami w całej Polsce.

Lech Gutkowski, prezes Diamond Finance, uważa, że wejście wefox do Polski i nastawienie na współpracę z agentami to dobra wiadomość dla naszego rynku.

–  Do współpracy przekonała nas obecność wefox na stabilnych rynkach europejskich – w Niemczech, czy Szwajcarii. Ważne jest też podejście do sprawnej likwidacji szkód. Jednocześnie atutem jest partnerstwo z Munich Re. Wszystko to wpisuje się w strategię działania Diamond Finance jako firmy dostarczającej swoim partnerom i klientom sprawdzonych, pewnych i nowoczesnych rozwiązań z zakresu sprzedaży i obsługi posprzedażowej – podkreśla.

Z kolei multiagencja Conditor jest firmą z Ząbkowic Śląskich z 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku agencyjnym. Współpracuje z ponad 2 tys. agentów na terenie całej Polski, którzy wystawiają ponad 100 tys. polis miesięcznie.

–  Jedną z wartości, jakimi kieruje się Conditor, jest bezpieczeństwo. Zależy nam, aby nasi partnerzy mogli rozwijać swoje biznesy w poczuciu stabilizacji i pewności. Dlatego trzymamy rękę na pulsie. Chcemy, aby nasi agenci mogli dostarczać swoim klientom pełen wachlarz produktów dostępnych na rynku. Cieszymy się, że nawiązanie współpracy z wefox idzie tak sprawnie i liczymy na wspólne sukcesy – mówi Izabela Dziadkowiak, dyrektor ds. rozwoju i marketingu Conditor.

Obie multiagencje rozpoczęły już proces egzaminów i szkoleń. Wkrótce będą gotowe, aby obsłużyć pierwszych klientów zainteresowanych ofertą wefox – ubezpieczeniem komunikacyjnym i mieszkaniowym.

Unext prowadzi już rozmowy z kolejnymi dużymi sieciami ogólnopolskimi. W następnym etapie planuje współpracę z innymi pośrednikami.

–  Zgłaszają się do nas również właściciele średnich i małych agencji. Z pewnością jedną z przesłanek ich zainteresowania jest fakt, że wefox rozumie ważną rolę, jaką agent odgrywa w relacjach z klientem, zarówno na etapie sprzedaży, obsługi, jak i w procesie wznowień. Z mniejszymi firmami będziemy gotowi współpracować od przyszłego roku. Zależy nam na partnerach z dobrym osadzeniem rynkowym oraz z wysoką jakością obsługi klientów. To wartość, którą wnosi zarówno Unilink, z którym zaczęliśmy działalność w czerwcu, jak i nasi nowi partnerzy – Diamond Finance oraz multiagencja Conditor – z którymi mamy ogromną przyjemność rozpocząć długofalową współpracę – podkreśla Jarosław Przybylski, dyrektor sprzedaży Unext.

Wefox Insurance jest cyfrowym ubezpieczycielem działającym w czasie rzeczywistym. Prowadzi sprzedaż polis wyłącznie za pośrednictwem agentów ubezpieczeniowych, którzy mogą zawrzeć polisy w formie elektronicznej w ciągu kilku minut. Zgłaszanie szkód odbywa się drogą cyfrową. Według firmy w 60% przypadków szkody są likwidowane tego samego dnia. 

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl