Ubezpieczenie na życie ważnym benefitem dla pracowników

0
447

W związku z przypadającym w każdy pierwszy piątek marca Dniem Doceniania Pracowników Nationale-Nederlanden zwróciło uwagę, że o uznaniu i potrzebie wynagradzania osób zatrudnionych w firmie za dobrze wykonaną pracę mówi się w Polsce coraz częściej. Rośnie grono organizacji, które decydują się na wprowadzenie w swoje struktury kultury wdzięczności. Część pracodawców oprócz dobrego słowa oferuje również dodatkowe benefity, np. ubezpieczenia.

Choć docenianie w organizacjach coraz częściej wykracza poza standardowe działania, to w Polsce wciąż w głównej mierze okazuje się je poprzez świadczenia pozapłacowe. Do najpopularniejszych benefitów w Polsce zaliczają się dziś ubezpieczenia życiowe, opieka medyczna, karty sportowe, szkolenia oraz elastyczny czas pracy.

Badanie Nationale-Nederlanden przeprowadzone wśród pracowników pokazuje, które świadczenia ich zdaniem zyskały, a które straciły na znaczeniu. Dla 30% badanych ważniejsza stała się możliwość pracy zdalnej oraz posiadanie grupowego ubezpieczenia na życie.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)