Ubezpieczyciele nagrodzeni za praktyki HR

0
237

Nationale-Nederlanden i Ergo Hestia zostały docenione za tworzenie angażującego oraz inspirującego środowiska pracy oraz stałe doskonalenie praktyk HR. Ubezpieczyciele zdobyli wyróżnienia w programie certyfikacji Top Employer Polska, który wyłania najlepszych pracodawców w kraju, spełniających najwyższe standardy polityki personalnej. Z kolei PZU otrzymał certyfikat „HR Najwyższej Jakości 2022”.

– Jedną z najważniejszych wartości, jaką promuje i wspiera nasza kultura organizacyjna, jest angażowanie pracowników. Chcemy, aby mieli oni realny wpływ na to, co dzieje się w firmie i jakie decyzje są podejmowane. Dlatego regularnie konsultujemy i badamy ich opinie, dbając o ich jak najlepsze doświadczenia – mówi Liwia Kwiecień, członek zarządu ds. HR Nationale-Nederlanden. – Dziś znajdujemy się w procesie zmiany, a naszym celem jest transformacja w kierunku zwinnej i innowacyjnej organizacji. Dziękuję całemu zespołowi za otwartość i zaangażowanie w tym zakresie. Dzięki temu jesteśmy w stanie wspólnie tworzyć środowisko pracy na miarę naszych potrzeb – dodaje.

– Wyróżnienie Ergo Hestii certyfikatem Top Employer niezwykle nas cieszy. To potwierdzenie, że polityka personalna Ergo Hestii jest na najwyższym, światowym poziomie. Otrzymanie certyfikatu motywuje nas także do dalszego budowania przyjaznej, nowoczesnej kultury organizacyjnej – mówi Małgorzata Sztabińska, dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr Grupy Ergo Hestia. 

Proces certyfikacyjny prowadzony przez Top Employers Institute ocenia organizacje na podstawie badań najlepszych praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Szczegółowa analiza obejmuje 6 kluczowych obszarów, takich jak strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja. W ramach programu certyfikowano i nagrodzono ponad 1857 najlepszych pracodawców w 123 krajach/regionach na pięciu kontynentach.

Wyróżnienie z podobnej dziedziny otrzymał także lider rynku. PZU otrzymał certyfikat „HR Najwyższej Jakości 2022” za stosowanie najlepszych praktyk i promowanie wysokich standardów w obszarze polityki kadrowej. Wyróżnienie jest przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK).

Certyfikaty przyznawane są wyróżniającym się pracodawcom raz w roku. Firmy oceniane są na podstawie wyników badania ankietowego obejmującego całość procesów HR oraz analizy wybranego projektu HR.

– Jesteśmy bardzo dużą organizacją i zróżnicowaną organizacją, bo w PZU SA i PZU Życie zatrudniamy około 10 tysięcy pracowników. Dlatego prowadzimy liczne działania czyniące z naszej organizacji atrakcyjnego pracodawcę dla wszystkich pracowników i stale podnosimy ich kompetencje. Dodatkowo jesteśmy pracodawcą odpowiedzialnym społecznie, który dba o potrzeby swoich pracowników i chce, żeby dobrze czuli się w swoim środowisku pracy. Nagroda „HR Najwyższej Jakości” to dla nas kolejne potwierdzenie, że jesteśmy pracodawcą solidnym i konsekwentnym w swoich działaniach. Pokazuje, że dynamicznie odpowiadamy na zmiany, ale też sami kreujemy najlepsze praktyki branżowe – powiedziała Anna Wardecka, dyrektor zarządzająca ds. HR PZU.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)