Unum w gronie najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata

0
472

Unum zostało ogłoszone jednym z  Najbardziej Etycznych Przedsiębiorstw Świata 2021 za swoje „niezachwiane zaangażowanie w uczciwość biznesową”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Instytut Ethisphere, organizację non-profit, która definiuje i mierzy standardy etyczne przedsiębiorstw.

Unum znalazła się wśród 135 firm, które dołączyły do listy, obejmującej 22 kraje i 47 branż.

Uczciwość i zaufanie leżą u podstaw wszystkich naszych działań podejmowanych w celu wspierania naszych klientów i pracowników – powiedział Rick McKenney, prezes i dyrektor generalny Unum. – Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani przez Ethisphere za jedno z najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata. Codzienne podejmowanie właściwych działań to sposób, w jaki pomagamy środowisku pracy rozwijać się we wszystkich najważniejszych momentach cyklu życia.

Przy tworzeniu listy Ethisphere wzięła pod uwagę kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa, praktyki środowiskowe i społeczne, działania w zakresie etyki i zgodności z przepisami, zarządzanie, różnorodność oraz inicjatywy wspierające silny łańcuch wartości. W tym roku proces oceny obejmował również sposób, w jaki wnioskodawcy dostosowali się i zareagowali na pandemię, czynniki środowiskowe, społeczne i związane z zarządzaniem, bezpieczeństwo, równość, włączenie i sprawiedliwość społeczną.

(AM, źródło: PAP MediaRoom)