Unum Życie: Polisa na życie pożądanym benefitem w pracy

0
764

Badania przeprowadzone na zlecenie Unum Życie pokazują, że zatrudnienie na etat to kluczowy czynnik poczucia bezpieczeństwa, wskazany przez ponad połowę respondentów. Dla 29% gwarantem spokoju jest także ubezpieczenie na życie. Polisa ochronna zyskała więcej wskazań niż posiadane oszczędności czy wysoka pensja.

79% badanych pracowników uważa grupowe ubezpieczenie za jeden z najbardziej atrakcyjnych benefitów, zaraz po dopłatach do wakacji (88%) czy dodatkowym płatnym urlopem (85%). W rankingu pożądanych benefitów ubezpieczenie na życie wygrywa też z prywatną opieką medyczną.

– Dobre programy ubezpieczenia grupowego zapewniają nie tylko wypłatę świadczenia w razie poważnej choroby, wypadku czy urazu. Pracownicy mogą skorzystać z badań medycznych, konsultacji lekarskich i całodobowej infolinii medycznej organizującej dla nich usługi medyczne – komentuje Joanna Grudnik, dyrektorka Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych Unum Życie.

źródło: Unum

Świadomy pracownik sam wybiera

Pracownicy dokładnie analizują oferty ubezpieczeń grupowych w miejscu pracy i wolą sami dopasować swoją ochronę do indywidualnych potrzeb. Liczy się dla nich rodzaj zdarzeń objętych ochroną (67%) czy liczba zdarzeń w ramach ochrony (65%), a wysokość składki znajduje się na 3. miejscu. Zatrudnieni są gotowi zapłacić więcej za lepszą ochronę, co nie znaczy, że nie liczą na pomoc pracodawcy w tym zakresie.

– Z naszych analiz wynika, że pracownicy chętnie sięgają po dodatkowe warianty, jak ubezpieczenie bliskich czy na wypadek chorób kardiologicznych, onkologicznych bądź cywilizacyjnych. Warianty dodatkowe dają pracownikom szeroki wybór opcji i możliwość dopasowania ochrony do swoich potrzeb, wieku, sytuacji rodzinnej, zdrowotnej czy hobby  – dodaje Joanna Grudnik.

źródło: Unum

Bez wysiłku dla pracodawcy

Ponad połowa badanych organizacji oferowała kilka wariantów ubezpieczenia grupowego do wyboru. Taka oferta wymaga od firm szczegółowego wyjaśnienia pracownikom, na czym konkretne opcje polegają, jak przystąpić do ubezpieczenia i kogo oraz w jakim zakresie ono obejmuje. Unum Życie podkreśla, że przedsiębiorstwa nie muszą robić tego same. Ubezpieczyciele mają przygotowane plany wdrożenia i wsparcia pracodawców w tym obszarze.

źródło: Unum

– Przygotowujemy ulotki, materiały on-line, spotkania z pracownikami, a dla osób obsługujących ubezpieczenia w firmie, np. pracowników HR – warsztaty, szkolenia i nowoczesne narzędzia ułatwiające im pracę – komentuje Michał Glasenapp, dyrektor ds. Wdrożeń Polis Grupowych Unum Życie.

źródło: Unum

(AM, źródło: Unum Życie)