Ustawa likwidująca Rzecznika Finansowego odesłana do komisji

0
230

21 stycznia Sejm skierował do Komisji Finansów Publicznych projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego oraz o Funduszu Edukacji Finansowej.

Większość posłów nie poparła wniosku o odrzucenie projektu ustawy i zdecydowała, że prace nad nim będą kontynuowane w sejmowej KFPB.

Rządowy projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego oraz o Funduszu Edukacji Finansowej przewiduje połączenie kompetencji Rzecznika Finansowego oraz prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Połączenie kompetencji oraz instrumentarium w rękach prezesa UOKiK ma w znaczący sposób poprawić poziom ochrony konsumentów rynku finansowego, zapewnić spójność działań z tym związanych, jak również dostosować poziom ochrony do szybko zmieniających się realiów rynku finansowego.

Przeciwny proponowanym zmianom jest Rzecznik Finansowy, posłowie opozycji parlamentarnej oraz szereg różnych instytucji, m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości, NBP czy Rzecznik Praw Obywatelskich.

Więcej na ten temat:

https://stooq.pl/n/?f=1400102&c=1&p=4+22

(AM, źródło: Sejm, gu.com.pl)