VH Polska zainaugurowało wiosenny sezon ubezpieczania upraw

0
156

Ubezpieczenia sprzedawane przez VH Polska, podobnie jak w poprzednich sezonach, oferowane będą z dopłatą budżetu państwa w wysokości do 65%. VH Polska ma też autorskie podejście do ryzyka wylegania zbóż.

Do sezonu przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu, obecnie kończymy cykl szkoleń produktowych dla współpracujących z nami pośredników. Panujące warunki pogodowe i ruszająca wegetacja powodują, że rolnicy zaczynają poszukiwać oferty ubezpieczeniowej – mówi Andrzej Janc, dyrektor sprzedaży VH Polska. – W VH Polska będą mogli oni dobrać odpowiednią odpowiedniej ochronę z linii Produktu Secufarm® Lato, ubezpieczając przymrozki wiosenne, grad, deszcz nawalny, huragan i ogień. Ochroną objęte będą mogły zostać zarówno uprawy konwencjonalne, jak i zboża, buraki, ziemianki, kukurydza czy rzepak oraz uprawy specjalne: warzywa, truskawki czy owoce krzewów owocowych – dodaje.

W odniesieniu do tradycyjnych upraw VH Polska oferuje ubezpieczenia od gradu, przymrozków wiosennych, huraganu, deszczu nawalnego oraz ognia. Zakres ubezpieczenia niezmiennie zakłada odpowiedzialność już od 8% ubytku w plonie na polu lub jego części do 100% sumy ubezpieczenia i to bez udziałów własnych.

– Uwzględniając doświadczenia wielu rolników z roku ubiegłego będziemy odpowiadali za szkody spowodowane deszczem nawalnym, gdzie poza odpowiedzialnością za bezpośrednie skutki działania tego ryzyka ubezpieczenie obejmuje również zastoiska wodne. Bez konieczności wykupienia dodatkowej klauzuli – mówi Andrzej Janc.

Wyleganie zbóż spowodowane huraganami i deszczami nawalnymi również będzie ubezpieczane w formie zryczałtowanej. VH Polska ma też autorskie podejście do ryzyka wylegania zbóż. W przypadku działania huraganu lub deszczu nawalnego prowadzących do wylegania w fazach rozwojowych od początku kwitnienia do dojrzałości woskowej miękkiej  (60-85 BBCH) ubezpieczyciel będzie wypłacał odszkodowanie ryczałtowe w wysokości 15%.

– Jakość, jakość i jeszcze raz jakość, na to stawiają rolnicy i konsumenci. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, ubezpieczamy warzywa i owoce od ryzyka gradu ze szczególnym naciskiem na utratę jakości, zwiększone koszty sortowania i ryzyko odbioru. W tym celu pośrednicy mogą zaoferować ochronę ubezpieczeniową rozbudowaną o specjalistyczne klauzule (bezskładkowe lub za niewielką dopłatą składki) oparte o rynkowe normy jakości dla owoców i warzyw – mówi Andrzej Janc. 

VH Polska oddał do dyspozycji pośredników nową wersję systemu obsługi sprzedaży Moje VH, gdzie w oparciu o specjalny geoportal mają możliwość zarządzania działkami, polami i zasiewami z wykorzystaniem interaktywnych map.

(AM, źródło: VH Polska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here