Volkswagen Financial Services: 100 tys. polis komunikacyjnych sprzedanych online

0
554

Sieć dealerska Volkswagen Financial Services poinformowała o sprzedaży stutysięcznego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych „Twoja polisa Online”. Transakcja miała miejsce w styczniu 2023 r., po niecałych czterech latach od wprowadzenia na rynek zakupu ubezpieczenia przez internet.

Volkswagen Financial Services dystrybuuje ubezpieczenia komunikacyjne online od prawie 4 lat. Charakterystyczną cechą tej formy sprzedaży jest doradztwo dealera. W salonie dealerskim sprzedawca przeprowadza analizę potrzeb klienta oraz objaśnia mu warunki. Według VFS 90% ubezpieczonych deklaruje duże zadowolenie z pomocy doradcy i wybór polisy online również w kolejnym roku.

„Twoja Polisa Online” nabrała szczególnego znaczenia podczas pandemii, kiedy świat usług został w dużej mierze przeniesiony do internetu. To właśnie wtedy firma VFS odnotowała rekordowe, ponad trzykrotne wzrosty sprzedaży. Dodatkowo wzbogacono produkt o m.in. opcję ochrony pogwarancyjnej Car Protect do sprzedaży na odległość, a także możliwość łącznego zakupu Car Protect wraz z ubezpieczeniem komunikacyjnym.

– Jednym z naszych głównych celów od samego początku jest zadowolenie klientów. Przy każdym wprowadzanym produkcie zadajemy sobie pytanie, czy tego właśnie oczekują osoby korzystające z naszych ofert. Przykładem są polisy, które łatwo kupić przez internet. Klienci podczas pandemii nie byli w stanie odwiedzać nas osobiście, więc rozumiejąc ich potrzeby, zaproponowaliśmy rozwiązania online – mówi Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

(AM, źródło: VFS)