Warta: Trzeba nauczyć się żyć z pandemią

0
247

W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty, wyraził opinię, że w związku z rozwojem pandemii Covid-19 Polsce grozi kolejny lockdown. Stwierdził też, że negatywny wpływ koronawirusa na wyniki jego firmy będzie widoczny w przyszłym roku.

Szef ubezpieczyciela przypomniał, że w związku z przypadającą 3 września setną rocznicą działalności Warty firma zaplanowała całoroczny cykl spotkań z pracownikami, partnerami i klientami. Chciała w ten sposób pokazać, jakie znaczenie mają dla niej takie relacje, zaprezentować innowacyjne oblicze oraz podkreślić, że nowoczesne rozwiązania nie zostają wprowadzone, aby zastąpić ludzi, ale po to, aby ich wesprzeć. Jednak koronawirus sprawił, że budżet przygotowany na obchody został przekazany na walkę z jego skutkami.

Prezes zwrócił też uwagę, że mimo konieczności wprowadzenia zmian trybu pracy w związku z pandemią, II kwartał wypadł całkiem dobrze, jeśli chodzi o wielkość sprzedaży. Jarosław Parkot zaznaczył, że Warta nie tylko nie zauważyła odwrotu klientów od ubezpieczeń, ale wręcz notuje wzrosty w niektórych segmentach, np. polisach mieszkaniowych czy dla MŚP. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy było wystąpienie gwałtownych zjawisk pogodowych w czasie pandemii, które wpłynęły na świadomość ubezpieczeniową klientów. Prezes przyznał też, że w czasie najostrzejszych ograniczeń i tuż po nich jego firma odnotowała wyraźne pogorszenie w segmencie komunikacyjnym, związane z zamknięciem urzędów oraz załamaniem sprzedaży nowych aut, ale podkreślił jednocześnie, że od trzeciego kwartału widoczne jest odbicie w tym obszarze.

Jarosław Parkot wyraził też obawę przed kolejnym lockdownem w Polsce, do którego może dojść w związku z nową falą pandemii. Z tego powodu Warta nie zamierza zmieniać swojego podejścia do ryzyka Covid-19, uznając, że trzeba z nim żyć i pracować. Stąd też ubezpieczyciel utrzymuje zdalny tryb pracy oraz zawierania umów, a także prowadzi działania na rzecz maksymalnego uproszczenia procesu likwidacji szkód. Prezes spodziewa się, że to, w jaki sposób skutki koronawirusa przełożyły się na wyniki finansowe jego firmy, będzie widoczne w przyszłym roku. Zapewnił jednocześnie, że obecnie Warta jest w bardzo dobrej kondycji, a on zamierza dotrzymać swojej obietnicy złożonej pracownikom, że nie zwolni nikogo w okresie pandemii.

Więcej:
„Rzeczpospolita” z 3 października, Piotr Skwirowski „Pandemia popsuła jubileusz Warty”:
https://www.rp.pl/Wywiady/310019918-Pandemia-popsula-jubileusz-Warty.html

(AM, źródło: „Rzeczpospolita”)