Warta umożliwia brokerom samodzielne ofertowanie

0
1638

Portal dla Brokera Warty zyskał nową funkcjonalność – ofertowanie prostych produktów korporacyjnych. Dzięki niej od 19 kwietnia brokerzy mogą w ciągu kilku minut samodzielnie uzyskać wiążącą ofertę. Jeśli klient ją zaakceptuje, to mogą oni również wygenerować polisę.

Nowa sekcja w Portalu dla Brokera nosi nazwę „Sprzedaż”. Dzięki niej broker będzie mógł w każdej chwili, przez 24 godziny na dobę, wygenerować za pośrednictwem serwisu ofertę dla klienta. Pierwszą ofertą produktową w ramach nowej funkcjonalności jest OC Zawodowa Przewoźnika Drogowego. Ubezpieczenie umożliwia przewoźnikowi udokumentowanie przed organem wydającym zezwolenie lub licencję na wykonywanie działalności przewozowej posiadanie minimalnej zdolności finansowej, wymaganej zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (1071/2009 z dn. 21.10.2009 r. ustanawiającego wspólne zasady warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającego Dyrektywę Rady 96/26 WE – z późniejszymi zmianami).

Kolejne oferty już wkrótce

Warta deklaruje, że obecnie trwają prace nad rozszerzeniem gamy produktów korporacyjnych dostępnych na Portalu dla Brokera. Do końca roku mają w nim znaleźć się kolejne 3–4 oferty. Zakład koncentruje się na prostszych produktach, niewymagających pogłębionej oceny ryzyka. Zastrzega jednak, że ścieżka samodzielnego ofertowania przez Portal dla Brokera będzie pozwalała również na obsłużenie bardziej skomplikowanych zapytań, w których potrzebne będzie zaangażowanie negocjatora czy underwritera.

Prosty mechanizm ze wsparciem

Ilość danych wymaganych do wygenerowania polisy jest minimalna. W ramach procesu broker wybiera z listy negocjatorów opiekuna oferty, który w razie potrzeby będzie wspierać brokera, jeżeli pojawi się taka potrzeba (np. obsługa nietypowego aneksu lub ścieżka akceptacyjna, jeżeli wnioskowany zakres ubezpieczenia będzie wymagał zaangażowania negocjatora).

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl