Wektory 2023 rozdane – Grupa MAK partnerem strategicznym Gali

0
601

13 stycznia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Wektory 2023. Po raz dwudziesty drugi przyznane zostały prestiżowe statuetki dla wybitnych osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, wskazują nowatorskie rozwiązania oraz przyczyniają się do rozwoju społecznego i kulturalnego w Polsce.

W trakcie Gali przyznano także Super Wektora 2023 dla Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza za stworzenie koalicji będącej alternatywą dla pozostałych ugrupowań funkcjonujących na polskiej scenie politycznej oraz za wyjątkową współpracę ponad podziałami, dla której najważniejsze są demokracja, wolność słowa, praworządność i konstytucja.

Andrzej Wasilewski, prezes zarządu MAK Ubezpieczenia, jako partner strategiczny wydarzenia, wręczył Wektora Ewie Wernerowicz, przewodniczącej rady nadzorczej Soonly Finance. Podkreślona została jej determinacja, odwaga i strategiczne działania podejmowane w międzynarodowym środowisku biznesowym w trakcie kryzysu humanitarnego związanego z wojną w Ukrainie. Uhonorowano jej wyjątkowe serce i hojność pokazane tym, którzy nagle znaleźli się w potrzebie. Wręczenie nagrody było dla Andrzeja Wasilewskiego szczególnym wydarzeniem, gdyż otrzymał Wektora Serca za wsparcie i pomoc Ukrainie w 2022 roku podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

– Obecność na tak prestiżowej gali i wśród tak wspaniałych gości była dla nas ogromnym zaszczytem. Dziękuję Pracodawcom RP za propozycję współpracy. To był bardzo ciekawy i inspirujący wieczór, podczas którego upewniliśmy się, że przed nami nowe możliwości i perspektywy – podkreśla Andrzej Wasilewski.

(AM, źródło: MAK)