Wolontariusze Compensy pomogli odnowić klinikę w Narodowym Instytucie Onkologii

0
193

Wolontariusze Compensy wraz ze Stowarzyszeniem Sarcoma przez 4 dni odnowili około 200 metrów kwadratowych powierzchni w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Oddział nie był odnawiany od początku swojego istnienia, czyli od 1994 roku.

– W Narodowym Instytucie Onkologii jesteśmy już trzeci raz. Poprzednio wyremontowaliśmy dwie sale, które także należą do tego oddziału i służą pacjentom zarówno do odpoczynku, jak i do terapii dziennej. W Compensie wolontariat jest traktowany szczególnie, ponieważ wielu pracowników chce pomagać i my to umożliwiamy, a praca w Narodowym Instytucie Onkologii jest dla nas wyjątkowo ważna. Twarze pacjentów, którzy wchodzą do odnowionych powierzchni, ich uśmiechy i podziękowania to dla nas największa nagroda za pracę. Tego nic nie zastąpi. Chciałabym też dodać, że od wielu lat angażujemy się we współpracę ze Stowarzyszeniem Sarcoma, organizatorem m.in Onkobiegu, który wspiera leczenie pacjentów onkologicznych – komentuje Karolina Tworzydło, dyrektorka Departamentu Strategii Marketingowej i Komunikacji Compensy.

Przez 4 dni pracy niemal 100 wolontariuszy Compensy zmieniło oddział w jasną i czystą przestrzeń. Prace polegały na przygotowaniu przestrzeni pod remont, malowaniu ścian i drewnianych elementów oraz odnowieniu części mebli lub ich wymianie na nowe. Największym wyzwaniem był czas, ponieważ pacjenci, którzy zostali przeniesieni na czas remontu, musieli wrócić do swoich sal.

– To bardzo ważna inicjatywa, a także wzruszające dla mnie chwile. Ponad dwadzieścia lat temu leczyłem się właśnie tutaj, tu także poznałem swoją małżonkę, a dziś wspólnie z moimi koleżankami i kolegami z Compensy oddajemy wyremontowaną część kliniki w ręce pacjentów i personelu medycznego. Niech im dobrze służy! – dodaje Kamil Dolecki, który w Compensie pracuje ponad dwie dekady a od 16 lat jest prezesem Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.

(AM, źródło: Compensa)