Wspólnie możemy więcej!

0
857

Pracownicy i przyjaciele InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA i Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” już po raz dziewiąty, biorąc udział w Biegu Charytatywnym, pokazali, że bieganie ma moc pomagania.

Bieg również w tym roku odbył się w formule hybrydowej – stacjonarnie na warszawskiej Agrykoli i zdalnie w aplikacji Activy. W Warszawie sportowe zmagania poprzedziła rozgrzewka poprowadzona przez Adriannę Sułek-Schubert, wybitną wieloboistkę i halową wicemistrzynię świata, ambasadorkę InterRisk, oraz Alicję Młodzińską, mistrzynię Europy w pływaniu synchronicznym, zdobywczynię wielu medali w pływaniu indywidualnym, a także podopieczną fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Nasze towarzystwo angażuje się w liczne inicjatywy społeczne. Bieg Charytatywny jest doskonałą okazją do niesienia bezinteresownej pomocy. Może być też inspiracją i motywacją do dalszych działań, dzięki którym odmienią się losy potrzebujących. Coroczny bieg to bardzo ważne i wyczekiwane przez nas wydarzenie. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację, a przede wszystkim w aktywną pomoc na rzecz tych, którzy potrzebują wsparcia – powiedział Jerzy Lenard, prezes zarządu TUW „TUW”.

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku organizatorzy akcji przekażą środki finansowe, które zasilą pulę wybranych organizacji społecznych. 

Po raz dziewiąty pokazaliśmy wolę, chęć i moc pomagania. Ponad tysiąc osób ściągnęło aplikację Activy i pokonaliśmy wspólnie 6052 km. Bieg to dla nas nie tylko akcja charytatywna. To także doskonały sposób na promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. To już nasza tradycja i zobowiązanie, ale również zaszczyt, że możemy jako dobrze zorganizowana drużyna pomagać innym. Dotąd przekazaliśmy setki tysięcy złotych darowizn dla fundacji i stowarzyszeń wspierających osoby chore i potrzebujące – stwierdził Piotr Narloch, prezes zarządu InterRisk.

Wśród uczestników Biegu Charytatywnego znalazła się Adrianna Sułek-Schubert, ambasadorka InterRisk, która na starcie akcji powitała wszystkich uczestników i nie kryła swojego entuzjazmu dla wspólnej inicjatywy.

Było to dla mnie niezwykle inspirujące i wzruszające doświadczenie. Poprowadzenie rozgrzewki dla grupy tak zaangażowanych ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, by wesprzeć osoby i zwierzaki w trudnej sytuacji, to mega przyjemność. Mam nadzieję, że razem zorganizujemy więcej takich akcji – powiedziała Adrianna Sułek-Schubert.

Współorganizacja i uczestniczenie w tak szlachetnej inicjatywie, jaką jest Bieg Charytatywny, to urzeczywistnienie wartości, którymi TUW „TUW” kieruje się od ponad trzech dekad. Pomaganie i nawiązywanie silnych więzi społecznych idealnie wpisuje się w charakter naszego towarzystwa, opartego na formule wzajemnościowej i działającego zgodnie ze społeczno-ekonomiczną ideą „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Doceniam, że mogłam wziąć udział w biegu i bezpośrednio przyczynić się do pomocy podopiecznym fundacji – powiedziała Agnieszka Rózga, wiceprezeska zarządu TUW „TUW”.

Pracownicy obu towarzystw z pasją i ogromnym zaangażowaniem podchodzą do akcji, a wspólnym mianownikiem jest dobrze wykonane zadanie i pełna satysfakcja z misji niesienia pomocy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Biegu. To dzięki wam co roku zwiększa się skala naszej pomocy. W ośmiu edycjach Biegu wzięło udział ponad 2000 osób, ale tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji i bardzo mnie to cieszy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie fundacji, które zawsze dają z siebie 100 procent, aby pomóc dzieciom, osobom z niepełnosprawnościami, a także zwierzętom. Razem możemy wygrać z przeciwnościami losu – podsumował akcję Daniel Kaliszuk, członek zarządu InterRisk.

Alicja Młodzińska, pływaczka, której sportowe ambicje wspiera TUW „TUW”, dodała: – Bardzo dziękuję TUW „TUW” za zaproszenie na IX Bieg Charytatywny. To ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że uczestniczyłam w tym wyjątkowym wydarzeniu i jednocześnie mogłam dołożyć swoje wybiegane kroczki do szczytnego celu.

Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona była zbiórce na rzecz fundacji wskazanych przez pracowników obu towarzystw. 799 pracowników i przyjaciół InterRisk i TUW „TUW” pokonało wspólnie 6052 km, co zaowocuje przekazaniem ośmiu fundacjom kwoty 90 800 zł.

Środki zostaną przekazane następującym organizacjom:

  • Fundacja Krwinka dla dzieci z chorobami nowotworowymi,
  • Fundacja Celując w Przyszłość,
  • BAG3 Research Fundation
  • Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, podopieczna Alicja Młodzińska,
  • Fundacja Dom w Łodzi,
  • Przylądek Nadziei,
  • Fundacja TyMMMczasy,
  • Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik.