Wydarzenia Miesiąca – Czerwiec 2022

0
495

Choć do końca 2022 r. pozostało jeszcze sześć miesięcy, to już teraz można mieć pewność, że w tradycyjnych podsumowaniach obecnego roku wydarzenia czerwca zostaną zaliczone do jego najważniejszych akcentów. Głównie ze względu na wejście w życie długo oczekiwanych przez ubezpieczycieli regulacji prawnych, ale też z racji debiutu rewolucyjnego rozwiązania komunikacyjnego czy też krajowych oraz międzynarodowych wyrazów uznania dla menedżerów oraz produktów z Polski.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Wejście w życie przepisów otwierających ubezpieczycielom dostęp do danych o mandatach i punktach karnych oraz rodzajach wykroczeń, a także pozwalających na uwzględnienie tych danych w kalkulacji składki w ubezpieczeniach komunikacyjnych – za spełnienie podnoszonego od lat przez środowisko ubezpieczeniowe postulatu, którego realizacja zarówno przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach, jak i umożliwi zakładom precyzyjniejsze kalkulowanie składki ubezpieczeniowej w polisach komunikacyjnych.

PRODUKT MIESIĄCA

AC All Risk opracowane przez Trasti – dla produktu zapewniającego wypłatę do 100% wartości pojazdu (przy standardzie rynkowym do 70%) oraz samochód zastępczy na 30 dni przy jednoczesnym braku stosowania udziałów własnych, pomniejszania wartości wypłaconego odszkodowania o amortyzację części oraz niezakładającego ubytku sumy ubezpieczenia po szkodzie.

INNOWACJA MIESIĄCA

BrokerUFG – narzędzie opracowane przez ProService Finteco – dla rozwiązania, które nie tylko umożliwia ubezpieczycielom korzystanie z danych UFG, ale również pozwala na szybką integrację z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców.

INICJATYWA MIESIĄCA

Program „Zdrowe życie” współtworzony przez PZU – dla inicjatywy promującej profilaktykę zdrowotną oraz zdrowy styl życia, której celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, a także realizację kolejnego z elementów strategii Grupy PZU.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

TUZ Ubezpieczenia – w uznaniu za zdobycie Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez pakiet Bezpieczny Domw XXXII Edycji Konkursu na Najlepsze Produkty i Usługi.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Grzegorz Buczkowski – w uznaniu za powołanie na przewodniczącego Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Ubezpieczycieli Wzajemnych i Spółdzielni Ubezpieczeniowych w Europie (AMICE) na trzecią z rzędu trzyletnią kadencję.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl