Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2020

0
385

Likwidacja Gefiona, Saltus Ubezpieczenia, nowa usługa PZU oraz historyczne przedsięwzięcie Unilink – tak przedstawia się lista laureatów lipcowej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Rozpoczęcie likwidacji Gefiona – za spowodowanie istotnych zmian na rynku ubezpieczeniowym w Polsce. Znika ubezpieczyciel, który był symbolem negatywnych zjawisk kojarzonych z zakładami funkcjonującymi w Polsce na zasadzie swobody świadczenia usług (dumping cenowy w ubezpieczeniach komunikacyjnych, ogromne problemy z obsługą roszczeń i wypłatą odszkodowań). Jego działania stały się zaś impulsem do wdrożenia przepisów zapewniających Komisji Nadzoru Finansowego dodatkowe instrumenty nadzoru w stosunku do takich towarzystw.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

Saltus Ubezpieczenia – za szybkie uruchomienie zdalnych egzaminów dla kandydatów na agentów ubezpieczeniowych i przeegzaminowanie w tym trybie blisko 800 osób.

USŁUGA MIESIĄCA

Wprowadzenie zdalnego potwierdzenia tożsamości przez klientów PZU za pomocą aplikacji mObywatel – za zapewnienie klientom szybkiego i prostego dostępu do oferty oraz dokumentacji w PZU, wprowadzenie narzędzia intensyfikującego relacje z ubezpieczonymi przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka wynikającego z kontaktów osobistych w trakcie pandemii.

INICJATYWA MIESIĄCA

Pierwsza telewizyjna kampania marketingowa Unilink – za podkreślenie roli agenta jako najlepszego i najbardziej profesjonalnego doradcy i opiekuna ubezpieczeniowego klienta oraz wsparcie pośredników dotkniętych ograniczeniami sprzedaży wskutek pandemii COVID-19.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl