Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2022

0
1839

W lipcu główne wydarzenia w sektorze ubezpieczeniowym odnosiły się do kierowców. Najbardziej wyczekiwanym była publikacja rekomendacji KNF dotyczących likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych. Ponadto na uznanie zasłużyła sprawna reakcja Warty na umożliwienie ubezpieczycielom korzystania z informacji o mandatach oraz oferta Reso dotycząca ochrony prawnej dla kierowców. Wśród innowacji wyróżnił się silnik do dynamicznej wyceny ubezpieczeń turystycznych wdrożony w Europie Ubezpieczenia.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Publikacja ostatecznej wersji rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych – jako jeden z najważniejszych aktów odnoszących się do polskich ubezpieczeń, który będzie miał ogromny wpływ na cały rynek komunikacyjny oraz jego partnerów, takich jak warsztaty naprawcze.

PRODUKT MIESIĄCA

Odwołaj Mandat z oferty Reso Europa Service – dla produktu zapewniającego pomoc prawną w zakresie zakwestionowania mandatów karnych w związku z naruszeniem prawa o ruchu drogowym, co może przyczynić się do popularyzacji wciąż jeszcze niedocenianego przez klientów ubezpieczenia ochrony prawnej.

INNOWACJA MIESIĄCA

Silnik do dynamicznej wyceny ubezpieczeń turystycznych wykorzystujący zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, opracowany przez Quantee, a wdrażany w Europie Ubezpieczenia we współpracy z Deloitte – dla narzędzia umożliwiającego ubezpieczycielowi uwzględnienie w wycenie polis podróżnych dużo większej ilości danych, precyzyjniejsze szacowanie ryzyka i dopasowanie stawek do profilu ryzyka danego ubezpieczonego.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

Warta – w uznaniu za najszybszą na rynku integrację z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców oraz wykorzystanie danych o wykroczeniach i mandatach w taryfikacji składek dla posiadaczy pojazdów mechanicznych.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Elżbieta Frydrychowicz-Sztanga – za przejęcie odpowiedzialności za życiową i majątkową sprzedaż multiagencyjną we wszystkich spółkach i markach ubezpieczeniowych Generali Polska, będącą jednym z kluczowych obszarów w grupie i jej największym kanałem dystrybucji.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl