Wydarzenia Miesiąca – Listopad 2023

0
926

Wybór szefa KNF, nowa odsłona oferty rolnej Wiener, dodatkowy „bezpiecznik” od Generali, najnowsza inicjatywa PIU oraz Renata Kudła-Rajca – tak przedstawia się lista listopadowych laureatów w cyklicznym rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Ponowny wybór Jacka Jastrzębskiego na stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – w uznaniu dla osiągnięć w dotychczasowym kierowaniu instytucją, które skutkowały pierwszym w historii przedłużeniem misji szefa KNF na kolejną kadencję.

PRODUKT MIESIĄCA

Zmodyfikowany Pakiet AGRO autorstwa Wiener TU – w uznaniu dla oferty wzbogaconej o wariant all risk w ubezpieczeniu budynków rolniczych i mienia oraz maszyn rolniczych, ochronę instalacji OZE jako osobnego przedmiotu ubezpieczenia oraz zapewnienie podstawowego assistance do każdego ubezpieczanego w zakresie obowiązkowym budynku mieszkalnego.

INNOWACJA MIESIĄCA

Pakiet sprzętowych kluczy zabezpieczających do ubezpieczenia CyberRED opracowanego przez Generali – w uznaniu dla wzbogacenia ochrony ubezpieczeniowej dla przedsiębiorców o narzędzie prewencji, umożliwiające istotne ograniczenie ryzyka cyberataku.

INICJATYWA MIESIĄCA

Rozpoczęcie przez Polską Izbę Ubezpieczeń prac nad opracowaniem rynkowego standardu DORA – w uznaniu dla przedsięwzięcia, które zapewni jednoznaczną i efektywną adaptację ubezpieczycieli do wymogów rozporządzenia i tym samym pozwoli zakładom uzyskać na czas zgodność regulacyjną oraz umożliwi transformację w obszarze cyberbezpieczeństwa i IT.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Renata Kudła-Rajca – za objęcie sterów w zespole Zdalnych Koordynatorów Sprzedaży i podjęcie wyzwania przyspieszenia rozwoju kanału agencyjnego, będącego jednym z celów strategicznych Leadenhall Insurance.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl