Wydarzenia Miesiąca – Luty 2024

0
890

Luty w polskich ubezpieczeniach był miesiącem stojącym pod znakiem nowych przedsięwzięć. Ich efekty poznamy w dalszej przyszłości, ale analizując najistotniejsze z nich, można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, iż będą one okazałe.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Wznowienie prac nad implementacją postanowień nowelizacji dyrektywy komunikacyjnej do polskiego porządku prawnego – w uznaniu dla procesu legislacyjnego, którego efektem będzie wprowadzenie wielu zmian w regulacjach ubezpieczeniowych, m.in. nowych definicji pojazdu i ruchu pojazdu, mających fundamentalne znaczenie dla sektora komunikacyjnego, a w konsekwencji – całego polskiego rynku ubezpieczeń.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

dr hab. Krzysztof Łyskawa – za objęcie funkcji członka zarządu AGRO Ubezpieczenia TUW odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

INTER Polska – za pomyślną realizację celów przyjętych w strategii na lata 2021–2023, czego efektem było m.in. zdecydowane przekroczenie planów założonych na ubiegły rok oraz ogłoszenie nowej strategii na lata 2024–2026.

PRODUKT MIESIĄCA

Zmodyfikowane ubezpieczenie od utraty dochodu i NNW autorstwa Leadenhall Insurance – w uznaniu dla produktu z bardziej transparentnym procesem zawarcia umowy ubezpieczenia, dzięki wprowadzeniu nowych zasad wpływu historii chorób klienta na odpowiedzialność z polisy, tj. prawa do zapomnienia choroby, oraz zapewniającego niezależność świadczeń z tytułu czasowej i trwałej niezdolności do pracy, poprzez niestosowanie przy wypłacie świadczeń konsumpcji sumy ubezpieczenia.

INNOWACJA MIESIĄCA

Rozwiązanie LINK4 zastępujące tradycyjną bazę wiedzy – w uznaniu dla narzędzia wspieranego generatywną sztuczną inteligencją opartą na dużych modelach językowych, zapewniającego szybki i intuicyjny dostęp do informacji na temat szczegółów produktów ubezpieczeniowych LINK4.

INICJATYWA MIESIĄCA

Energy PRO – Firma Zrównoważona Energetycznie – w uznaniu dla programu opracowanego przez PZU Lab wraz z PZU SA i Instytutem Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk, Centrum Badawczym KEZO i Alior Leasing, umożliwiającego kompleksową realizację inwestycji w bezpieczeństwo energetyczne przedsiębiorstwa – od analizy procesów i kosztów energii, poprzez budowę modelu energetycznego firmy, raport z opcjami decyzyjnymi, finansowanie, po projekt i nadzór nad procesem inwestycyjnym wraz z realizacją, uruchomieniem i odbiorami.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl