Zdrowie i życie coraz chętniej ubezpieczane

0
621

Pandemia Covid-19 zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie i zdrowie – zauważa „Rzeczpospolita”.

Gazeta przypomina, że według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń w ostatnich latach zarówno liczba osób chronionych polisą zdrowotną jak i przypis składki w tym segmencie szybko rosły. Grono ubezpieczonych zwiększyło się z 2,3 mln osób w 2017 roku do 3 mln w roku ubiegłym. W tym samym okresie sprzedaż zwiększyła się z 685 mln zł do 894 mln zł.

W 2020 r. te wartości zapewne się zmienią, gdyż na koniec czerwca PIU odnotowała ponad 3 mln posiadaczy komercyjnego ubezpieczenia zdrowotnego, zaś składka sięgnęła prawie 0,5 mld zł. Xenia Kruszewska, dyrektor działu ubezpieczeń zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia, oczekuje, że trend wzrostowy w segmencie zdrowotnym utrzyma się także w przyszłym roku. Jednocześnie nie wyklucza, że mogą wzrosnąć ceny polis.

 „Rz” wskazuje, że wzrosło też zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Potwierdziły to wyniki ostatniego badania ARC Rynek i Opinia dla Ergo Hestii, w którym 46% respondentów zadeklarowało, że rozważa zakup lub nabyło już polisę życiową. Sylwester Poniewierski, zastępca dyrektora departamentu ubezpieczeń detalicznych Ergo Hestii, uważa, że na taką postawę wpłynęła niepewność związana z pandemią, skłaniająca do zastanowienia nad finansowym zabezpieczeniem siebie i bliskich.

Więcej:
„Rzeczpospolita” z 3 grudnia, Piotr Skwirowski „Koronawirus podbił rynek polis”:
https://www.rp.pl/Ubezpieczenia/312039890-Koronawirus-podbil-rynek-polis.html

(AM, źródło: „Rzeczpospolita”)