Zmiana w składzie kadry zarządzającej Unum International

0
185

Grupa Unum poinformowała, że kierownictwo nad działalnością Unum International oraz stanowisko wiceprezesa obejmie Mark Till. Menadżer dołączy do Unum 1 lutego 2021 r., a oficjalne mianowanie nastąpi z dniem 1 kwietnia 2021 r., po zatwierdzeniu jego kandydatury przez organy regulacyjne.

Peter O’Donnell zostanie odwołany ze stanowiska wiceprezesa Unum International, ale pozostanie w firmie przez pierwszy kwartał 2021 roku w celu przekazania obowiązków. Menadżer podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanego stanowiska w celu dalszego rozwoju kariery zawodowej, przy czym odegrał decydującą rolę w procesie zatrudnienia swojego następcy.

– Unum ma przyjemność powitać w swoich szeregach Marka Tilla, który z pewnością będzie podążał ścieżką, jaką Peter wyznaczył naszej firmie w Europie – powiedział prezes i dyrektor generalny Unum, Rick McKenney. – Przez ostatnie dziesięć lat Peter był siłą napędową naszej firmy, dlatego będzie nam go ogromnie brakowało. Dzięki Peterowi nasza firma osiągnęła niezrównany poziom obsługi klienta i stała się marką darzoną zaufaniem, którym do dziś cieszy się tak w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Pragnę podziękować Peterowi za jego oddanie dla naszej firmy i życzę mu wszelkiej pomyślności na dalszej drodze zawodowej.

– Poświęcenie ostatniej dekady mojego życia zawodowego firmie Unum było dla mnie zaszczytem. Dziękuję wszystkim współpracownikom za wsparcie, jakim mnie obdarzyli – powiedział Peter O’Donnell. – Jestem dumny z tego, co zdołaliśmy osiągnąć w zakresie obsługi klientów i rozwoju naszej firmy. Nie było mi łatwo podjąć tę decyzję, ale jestem spokojny o przyszłość firmy, którą opuszczam. Zostawiam Unum International w najlepszych rękach.

– Cieszę się, że dołączam do tak wspaniałego zespołu Unum International, i że mam możliwość podążać drogą osiągnięć Petera – powiedział Mark Till. – Wspieranie świata pracy jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zapewniam, że będziemy kontynuować nasze osiągnięcia w zakresie obsługi klienta i rozwoju.

Przed przejściem do Unum Mark Till zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Aegon Platform Solutions, gdzie odpowiadał za wszystkie aspekty działalności Aegon UK, w tym przede wszystkim za zwiększanie przychodów firmy i opracowywanie ofert adresowanych do przedstawicieli firmy oraz jej klientów. Wcześniej pracował w Fidelity International na stanowisku dyrektora ds. inwestycji prywatnych i marketingu w Wielkiej Brytanii, gdzie zarządzał ponad 275 tys. klientów i inwestycjami o wartości 12 miliardów GBP. Mark Till zajmował również szereg różnych stanowisk w takich spółkach, jak Standard Life, HomeServe PLC i Barclays Bank.

Peter O’Donnell dołączył do oddziału Unum w Wielkiej Brytanii, spółki Unum Limited, w czerwcu 2010 r., obejmując stanowisko dyrektora finansowego. Stanowisko dyrektora zarządzającego tej filii Unum zajmował od września 2012 r., a stanowisko wiceprezesa Unum International od października 2018 r. O’Donnell pełnił także funkcję członka zarządu Unum Limited. Podczas pracy dla Unum istotnie przyczynił się do rozwoju marki w Wielkiej Brytanii oraz jej ekspansji w Polsce.

Unum International obejmuje spółki Unum z siedzibami w Wielkiej Brytanii i w Polsce, które pełnią funkcję europejskich oddziałów Grupy Unum. Unum UK jest w Wielkiej Brytanii dostawcą grupowych ubezpieczeń gwarantujących zabezpieczenie dochodów oraz ubezpieczeń chorobowych, a także dostawcą ubezpieczeń na życie i planów finansowania leczenia stomatologicznego. Ponadto polski oddział Unum od ponad dwudziestu lat oferuje grupowe i indywidualne ubezpieczenia na życie dostosowane do potrzeb rynku polskiego. Po przejęciu polskiego oddziału Unum w 2018 r. obie spółki kontrolowane są przez Unum International.

(AM, źródło: Centrum Prasowe PAP)