Zurich może przekroczyć cele finansowe na 2022 rok

0
73

Dyrektor generalny Zurich Insurance Group Mario Greco poinformował, że jego firma może przekroczyć cele zakładane na rok finansowy 2022, ponieważ osiągnęła dobre wyniki podczas pandemii Covid-19.

W przyjętej w listopadzie 2019 r. trzyletniej strategii Zurich zapisał ambitne założenia, m.in. podniesienie zysku operacyjnego po zwrocie z podatku od kapitału własnego z ponad 12% do ponad 14%.

W wywiadzie dla Reuters Breakingviews CEO Zurich powiedział, że jego firma jest w trakcie realizacji wszystkich założonych celów na 2022 rok, a nawet może je przekroczyć.

Reuters przypomina, że gdy na początku 2020 r. zaczynała się pandemia, ubezpieczyciel był pesymistycznie nastawiony co do perspektyw branży. Tymczasem pozostał rentowny po wykluczeniu ryzyka Covid-19 z wielu polis i podniesieniu składek.

Mario Greco powiedział, że jego firmie prawdopodobnie uda się osiągnąć silny wzrost zwłaszcza w segmencie korporacyjnym. Będzie to zasługa zarówno rosnących stawek, jak i zwiększonego popytu na ubezpieczenia.

(AM, źródło: Reuters)