Acrisure: Europejska ekspansja trwa

0
429

Amerykański fintech i broker ubezpieczeniowy ogłosił zawarcie umowy zakupu jednego z najbardziej liczących się brokerów ubezpieczeniowych w Portugalii – Universalis. Transakcja oczekuje na akceptację portugalskiego organu nadzoru finansowego, a jej warunki nie zostały ujawnione.

Od rozpoczęcia działalności w 1971 r. Universalis zwiększył składkę do ponad 25 mln euro i rozbudował sieć biur na obszarze Portugalii. Partnerstwo z Universalis jest dla Acrisure pierwszym na rynku portugalskim, który jako kolejny dołącza do zakrojonej na szeroką skalę operacji w Europie, obejmującej już Hiszpanię, Włochy, Holandię, Szwajcarię i Wlk. Brytanię. [W tym kontekście należy wymienić również Polskę, gdzie Acrisure przejął udziały w Unilink – red.].

Podobnie jak w innych krajach, zespół Universalis dołączy do sieci specjalistów sprzedaży, ekspertów produktowych i innowatorów Acrisure, aby dzięki wymianie doświadczeń skutecznie zaspokajać rozmaite potrzeby klientów.

 – Universalis ma imponującą historię wzrostu i umocnienia swojej pozycji jako silnej firmy w Portugalii – powiedział Greg Williams, prezes i CEO Acrisure. – Klienci Universalis jako części Acrisure zyskają dostęp do zasobów globalnego lidera sektora fintech.

(AC, źródło: Insurance Journal)