Oszust ubezpieczeniowy zatrzymany za wyłudzanie odszkodowań

0
531

Osiem zarzutów oszustwa usłyszał w wolskiej komendzie mężczyzna zatrzymany kilka dni temu przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Ze wstępnych informacji wynika, że miał on wprowadzać w błąd ubezpieczyciela podczas likwidacji szkody komunikacyjnej.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu oszustwa. Ze wstępnych informacji wynikało, że pieniądze, które zostały wypłacone za powstałe szkody komunikacyjne w wyniku kolizji drogowych, nie trafiały na konto właściciela firmy, który naprawiał uszkodzone auta, lecz na inne, „podstawione” konto. Sytuacja taka miała mieć miejsce od kilkunastu miesięcy. Policjanci przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli gromadzenie materiału dowodowego.

Wszystkie zgromadzone informacje i dowody prowadziły do jednej osoby. Okazało się, że mężczyzna, który zajmował się likwidacją szkód komunikacyjnych, przed wypłatą odszkodowania za naprawę pojazdów na poprawne konto, „podstawiał” swoje, na które wpływały pieniądze. W taki sposób wyłudził kilkanaście tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał łącznie osiem zarzutów dotyczących oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(AM, źródło: KRP IV Bemowo-Wola)