Aegon sfinalizował sprzedaż biznesu w Turcji na rzecz VIG

0
744

Aegon ogłosił zakończenie dezinwestycji swojej działalności w Turcji. Nowym właścicielem biznesu nad Bosforem została Vienna Insurance Group.

Ubezpieczyciel poinformował, że ogłoszenie finalizacji transakcji sprzedaży jest „kolejnym krokiem na drodze do pełnego zamknięcia sprzedaży działalności ubezpieczeniowej, emerytalnej i zarządzania aktywami Aegon w Europie Środkowo-Wschodniej na rzecz VIG za 830 mln euro”.

Oczekuje się, że zbycie działalności Aegon w Polsce i Rumunii zostanie zakończone w 2022 r., po uzyskaniu wymaganych zezwoleń lokalnych organów regulacyjnych.

29 listopada 2020 roku VIG zawarł z Aegon NV porozumienie w sprawie nabycia działalności ubezpieczeniowej Holendrów na Węgrzech, w Polsce, Rumunii i Turcji. Grupa ma przejąć spółki ubezpieczeniowe Aegon, a także fundusze emerytalne, spółki zarządzające aktywami oraz usługowe.

Najcenniejszym aktywem przejmowanym w ramach transakcji jest Aegon na Węgrzech, który w chwili jej dokonywania zajmował 3. miejsce na rynku ubezpieczeń majątkowych i 7. na rynku ubezpieczeń na życie.

Wartość transakcji wyniosła 830 mln euro. Przejęcie wymaga niezbędnych zgód regulatorów oraz urzędów antymonopolowych.

(AM, źródło: xprimm, gu.com.pl)