Wielka Brytania: Amazon rusza na podbój terytorium ubezpieczeń

0
189

Amazon.com Inc bliski jest wyjścia z ofertą ubezpieczeń do małych i średnich brytyjskich klientów biznesowych. Pierwszy wypad giganta technologicznego na terytorium ubezpieczeń dla firm zapowiedział broker Superscript.

Uczestnicy programu Amazon Business Prime będą mogli nabyć od Superscript taką ochronę, jak ubezpieczenie mienia, ubezpieczenie cyber i ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej. Ochrony udzielą najwięksi brytyjscy ubezpieczyciele. Nabywcom oferowana będzie zniżka w wysokości 20% od aktualnych stawek, aby zachęcić firmy do udziału.

Ponad 50% klientów jest gotowych kupować ubezpieczenie od nietradycyjnych graczy rynkowych, takich jak big techy albo insurtechy – wynika z ankiety przeprowadzonej przez konsultantów Capgemini wśród 12 tys. badanych na całym świecie.

Branża ubezpieczeniowa musi zasypać przepaść między ubezpieczycielami a klientami, zapewniając szybki, płynny proces zakupu, który jest zorientowany na klienta – powiedział w oświadczeniu Cameron Shearer, współzałożyciel i dyrektor generalny Superscript.

Wejście Amazon w brytyjskie ubezpieczenia dla firm jest kolejnym krokiem po tym, jak amerykański insurtech Next Insurance ogłosił w marcu, że oferuje ochronę amerykańskim małym firmom za pośrednictwem Amazon Business Prime. Instytucje finansowe niepokoją się, że firmy technologiczne odbiorą im biznes, wykorzystując siłę marek technologicznych i łatwość dostępu do produktów. Jednak źródła z branży mówią, że ubezpieczyciele czy banki będą raczej zawiązywać partnerstwa z firmami technologicznymi, zamiast bezpośrednio z nimi konkurować. Trzeba wziąć pod uwagę trudności i koszta, jakie pociąga za sobą dla outsiderów wejście do wysoce regulowanego sektora finansowego.

Amazon w Wielkiej Brytanii oferuje również gwarancje ubezpieczeniowe i usługi odroczonej płatności.

(AC, źródło: Reuters)