Andreas Berger zostanie nowym CEO Swiss Re

0
484

Christian Mumenthaler, który od ośmiu lat piastuje funkcję dyrektora generalnego Swiss Re, odejdzie z zajmowanego stanowiska. Jego następcą, ze skutkiem od 1 lipca 2024 r., zostanie Andreas Berger.

– Zarząd jednomyślnie stwierdził, że Andreas Berger jest właściwą osobą, która może wykorzystać obecną dynamikę firmy i wprowadzić Swiss Re w kolejną fazę rozwoju. Po pięciu latach w Swiss Re może pochwalić się osiągnięciami, które potwierdzają pomyślne zmiany w kierowanej przez niego jednostce biznesowej ds. rozwiązań korporacyjnych – powiedział Jacques de Vaucleroy, wiceprezes zarządu Swiss Re. – Christian Mumenthaler przeprowadził firmę przez okres wzmożonej działalności związanej z klęskami żywiołowymi, bezprecedensowo niskimi stopami procentowymi i pandemią Covid-19. W ciągu jego ośmioletniej kadencji składki zarobione i dochody z opłat Swiss Re wzrosły z około 30 mld dol. w 2015 r. do 45 mld dol. w 2023 r. Po pomyślnej realizacji wszystkich celów finansowych na rok 2023, wzroście dywidendy i nadejściu pozytywnych skutków reorganizacji grupy teraz jest właściwy moment na sukcesję dyrektora generalnego. W imieniu zarządu pragnę wyrazić wdzięczność i uznanie za jego duże zaangażowanie i wkład w sukces firmy. Życzymy mu wszystkiego najlepszego.

– To był prawdziwy zaszczyt pracować w Swiss Re i kierować nim przez tak długi czas – powiedział Christian Mumenthaler. – Czuję, że teraz jest dla mnie właściwy moment, aby pójść dalej. To fantastyczne, że mianowaliśmy jednego z moich kolegów na mojego następcę. Z Andreasem Swiss Re będzie w dobrych rękach.

Andreas Berger powiedział: – Jestem zaszczycony decyzją zarządu o powołaniu mnie na stanowisko CEO tej wspaniałej firmy. Nie mogę się doczekać współpracy ze wszystkimi moimi kolegami z Komitetu Wykonawczego grupy, pracownikami Swiss Re i zarządem.

Andreas Berger przejmie od Christiana Mumenthalera funkcję CEO Swiss Re od 1 lipca 2024 r. Jednocześnie ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Corporate Solutions, a proces wyboru jego następcy już się rozpoczął.

Andreas Berger dołączył do Swiss Re w marcu 2019 r. jako dyrektor generalny ds. Corporate Solutions i członek komitetu wykonawczego grupy. Wcześniej piastował stanowiska kierownicze w Boston Consulting Group, Gerling i Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS). Jest prezesem International Insurance Society i członkiem zarządu Advance, szwajcarskiej inicjatywy na rzecz równości płci w biznesie.

(AM, źródło: Swiss Re)