Aplikacja UNIQA Go pozwala docenić ostrożnych kierowców

0
470

UNIQA wprowadziła nową aplikację, którą ocenia styl jazdy użytkowników. Ci, którzy jeżdżą bezpiecznie – przestrzegają ograniczeń, zwalniają przy szkołach i przedszkolach oraz nie używają telefonu komórkowego podczas jazdy, mogą liczyć na zniżki w ubezpieczeniu OC.

W UNIQA chcemy nie tylko zapewnić klientowi jak najlepszą ofertę i obsługę, ale również dbać o jego bezpieczeństwo. Zgodnie z naszym hasłem, by żyło się nam bezpieczniej, lepiej i dłużej. Dbanie o bezpieczeństwo na drogach kojarzy się zazwyczaj z kontrolami drogowymi czy mandatami. Nasza aplikacja idzie w innym kierunku. Chcemy docenić tych kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie i dają dobry przykład innym – mówi Michał Modzelewski, dyrektor ds. wsparcia klienta UNIQA.

Zadaniem UNIQA Go jest ocena stylu jazdy. Aplikacja bierze pod uwagę takie czynniki, jak przyspieszanie czy hamowanie, ale też przestrzeganie ograniczeń prędkości czy styl jazdy w okolicach szkół i przedszkoli. Najważniejszym czynnikiem jest jednak nieużywanie telefonu w czasie jazdy.

Aplikacji nie trzeba każdorazowo włączać przy wsiadaniu do samochodu. Wykrywa ona automatycznie jazdę autem, a po jej zakończeniu ocenia procentowo poprawność poruszania się na drodze. Kierowca może sprawdzić także swoje wcześniejsze trasy oraz jaką ocenę przyznano mu za jej poszczególne elementy.

– Warto podkreślić, że użytkownik aplikacji najwięcej punktów zdobywa za nieużywanie telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia samochodu. Naszą aplikacją chcemy zachęcić Polaków do bezpiecznej jazdy samochodem i do dobrych nawyków za kierownicą. Analizy (Instytutu Transportu Samochodowego  – AM) wskazują, że kierowca rozmawiający przez telefon reaguje kilkadziesiąt razy wolniej na sytuacje występujące na drodze. Używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy, bez zestawu głośnomówiącego czy słuchawkowego, może być też przyczyną nawet co czwartego wypadku na polskich drogach – mówi Michał Modzelewski.

Użytkownicy aplikacji już wkrótce za dobrą jazdę będą otrzymywać nagrody w postaci e-voucherów Sodexo. Dobry styl jazdy pozwoli na uzyskanie korzyści w kolejnym roku ubezpieczenia.

– Punkty, które można wymienić na nagrody, zniżki na ubezpieczenie oraz promocja bezpiecznej jazdy to realne korzyści, które daje UNIQA Go – dodaje Michał Modzelewski.

Aplikację można pobrać zarówno na telefony z systemem Android, jak i iOS.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: UNIQA)