W pakiecie PZU Dom dostaniesz ochronę przed wyłudzeniem danych

0
429

PZU we współpracy z Biurem Informacji Kredytowej wprowadził nową usługę pod nazwą Alerty BIK. Dzięki niej posiadacze polisy PZU Dom dostaną powiadomienia SMS-em i e-mailem, gdy ktoś będzie próbował wyłudzić kredyt lub pożyczkę z wykorzystaniem ich danych.

– PZU dba o swoich klientów w sposób kompleksowy. Z myślą o ich bezpieczeństwie wprowadziliśmy Alerty BIK – nową usługę ochrony danych osobowych w pakiecie PZU Dom, która chroni przed wyłudzeniem kredytu, pożyczki, czy podpisania umowy na nasze dane – mówi Paweł Żmudzki, dyrektor ds. Ubezpieczeń Majątkowych z PZU.

Partnerem biznesowym PZU w ramach wdrożenia nowej usługi jest BIK, który posiada największy w Polsce zbiór danych o kredytach klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

– Alerty BIK to skuteczne narzędzie prewencyjne, które ostrzega o próbie wyłudzenia. Dostajemy powiadomienie SMS i/lub e-mail w momencie, gdy w BIK pojawi się wniosek o kredyt lub pożyczkę złożony na nasze dane, co jest standardowym elementem procesu kredytowego i pożyczkowego. Co więcej, dzięki alertom zostaniemy również poinformowani, kiedy nasze dane są sprawdzane przez inne firmy w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor (spółka z Grupy BIK), np. kiedy ktoś na nasze dane próbuje kupić smartfon czy podpisać umowę abonamentową – mówi Marcin Gozdek, dyrektor w Departamencie Rynku Detalicznego BIK.

W przypadku próby wyłudzenia kredytu klienci otrzymują także wsparcie ekspertów BIK, którzy pomagają w kolejnych działaniach w związku z wyłudzeniem. Dodatkowo klient będzie mógł szybko zastrzec skradziony lub zgubiony dowód osobisty. W ramach usługi możliwe jest również zastrzeżenie kredytowe, czyli aktywowanie opcji informowania instytucji finansowych o braku zainteresowania kredytami i pożyczkami – rozwiązanie widoczne jest dla tych instytucji, które sukcesywnie przystępują do usługi.

Przy zakupie polisy PZU Dom z ubezpieczeniem ochrony prawnej Super usługa Alerty BIK jest bezpłatna. Po aktywacji Alertów BIK ochrona działa 24 godziny na dobę.

– Wyłudzenie tożsamości to w dzisiejszych czasach jedno z najpopularniejszych przestępstw, dlatego obawy, że ktoś wykorzysta nasze dane i weźmie kredyt, który będziemy musieli przez lata spłacać, są uzasadnione. Teraz klienci PZU nie muszą się już o to martwić, ponieważ przy próbie wyłudzenia otrzymają powiadomienie o wykorzystaniu swoich danych. Usługa Alerty BIK w PZU Dom pozwala w innowacyjny sposób zapewnić poczucie bezpieczeństwa naszym klientom – dodaje Paweł Żmudzki.

(AM, źródło: PZU)