Aviva: Polisa w 10 minut

0
347

Brytyjska Aviva poinformowała, że w jej strategii wyceniania nastąpiło przyspieszenie o 75%, a to w następstwie zawarcia partnerstwa ze specjalizującym się w wycenach polis insurtechem hyperexponential i integracji z jego innowacyjną platformą hx Renew obsługującą funkcje Pricing Decision Intelligence (PDI). Oprócz tego Aviva ogłosiła zakończony powodzeniem proces opracowania 20 modeli wyceny w ciągu 9 miesięcy, dzięki wykorzystaniu ogromnych możliwości hx Renew.

Opracowane modele cenowe są teraz efektywnie wykorzystywane przez underwriterów, pozwalając im generować nową polisę w czasie krótszym niż 10 minut – istotne skrócenie czasu w stosunku do wcześniejszego, wynoszącego ponad godzinę.

Przechodząc na hx Renew Aviva uwalnia się od modeli excelowych, które wymagały ogromnych nakładów czasu na rozwiązywanie problemów. Aktuariusze mogą teraz zajmować się swoimi wyspecjalizowanymi zadaniami i prowadzić pogłębione analizy biznesowe. Usprawnienie pozwala underwriterom szybko reagować na potrzeby brokerów i wystawiać polisy z bezprecedensową prędkością. Ponadto hx Renew usprawnia dostęp do danych, skracając czas na ich przetwarzanie.

(AC, źródło: Insurtech Insights)