Zurich wchodzi na indyjski rynek ubezpieczeń

0
247

Zurich Insurance Group ogłosiła 2 listopada przejęcie 51% udziałów w indyjskim Kotak Mahindra General Insurance Company Limited za 488 mln dolarów Ponadto w ciągu najbliższych trzech lat szwajcarska firma nabędzie kolejnych 19% udziałów. 

Oczekuje się, że transakcja ta będzie największą inwestycją zagranicznego ubezpieczyciela w indyjskim sektorze ubezpieczeń od czasu wejścia w życie w 2021 r. zmian regulacyjnych umożliwiających funkcjonowanie podmiotów z większościowym udziałem zagranicznym.

– Indie to jeden z najważniejszych rynków na świecie, o ogromnym potencjale i cieszymy się, że możemy podjąć znaczącą współpracę z doskonałym partnerem – powiedziała Tulsi Naidu, dyrektorka generalna regionu Azji i Pacyfiku Zurich. 

Oczekuje się, że do 2030 r. Indie staną się trzecią co do wielkości gospodarką świata i uważa się, że posiadają znaczny, niewykorzystany potencjał w zakresie rozwoju rozwiązań ubezpieczeniowych. Szybki wzrost gospodarczy kraju w połączeniu z niskim poziomem penetracji ubezpieczeń, rosnącą świadomością, silną infrastrukturą cyfrową i rozszerzonymi przepisami dotyczącymi własności zagranicznej sprawiają, że jest to jeden z najatrakcyjniejszych i najszybciej rozwijających się rynków ubezpieczeniowych na świecie.

Założona w 2015 roku jako spółka zależna Kotak Mahindra Bank Limited, Kotak General Insurance jest jedną z najmłodszych i najszybciej rozwijających się indyjskich franczyz ubezpieczeniowych. Docierając do szerokiego spektrum klientów, platforma Kotak General Insurance obejmuje kanały cyfrowe skierowane bezpośrednio do klienta, partnerstwa z kluczowymi instytucjami finansowymi, agencje wieloliniowe oraz dostęp do klientów Grupy Kotak Mahindra. 

– Sojusz z Zurich stanowi znaczący krok naprzód w realizacji naszej strategii pogłębiania penetracji ubezpieczeń w Indiach za pomocą odpowiedniego połączenia technologii, skali i wymiernego zaangażowania wobec klienta – powiedział Gaurang Shah, prezes Kotak Mahindra General Insurance Company Limited. – Zurich, dzięki swoim głębokim globalnym relacjom, możliwościom w zakresie złożonego ryzyka i doświadczeniu wesprze Kotak General Insurance w szybkim rozwoju i zapewnieniu wyjątkowej wartości dla naszych klientów.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zawieszającym, w tym zgodom indyjskich organów regulacyjnych: Banku Rezerw, Urzędu Regulacji i Rozwoju Ubezpieczeń oraz Komisji ds. Konkurencji.

(AM, źródło: Zurich, Kotak Mahindra)