Aviva: Winslow dyrektorem działalności międzynarodowej

0
379

Brytyjska Aviva ogłosiła powołanie Adama Winslowa na stanowisko dyrektora generalnego działalności międzynarodowej ubezpieczyciela. Jest to nowe stanowisko w strukturze Avivy. Obejmując je w styczniu, Winslow wejdzie w skład komitetu wykonawczego grupy i będzie podlegać dyrektor generalnej Avivy Amandzie Blanc. Będzie odpowiedzialny za zagraniczny biznes Avivy w Europie i Azji.

Adam Winslow ma za sobą dwie dekady doświadczenia w międzynarodowej branży ubezpieczeniowej. Do Avivy przechodzi z AIG, opuszczając stanowisko dyrektora globalnego działu ubezpieczeń na życie. Wcześniej zajmował w AIG rozmaite stanowiska dyrektorskie, kierując działem ubezpieczeń na życie na wielu rynkach. Objęcie przez Winslowa stanowiska w Avivie jest jego powrotem do tego ubezpieczyciela. Sprawował już funkcję dyrektora ds. partnerstwa i dyrektora sprzedaży detalicznej Aviva UK.

Z kolei Chris Wei, prezes z funkcją wykonawczą na Azję, podjął decyzję o odejściu z firmy po udanym zbyciu biznesów ubezpieczyciela w Singapurze, Indonezji i Hongkongu. Pozostanie na stanowisku do końca czerwca 2021 r.

(AC, źródło: Insurance Journal)