Aviva: Wolontariacka akcja pracowników

0
174

Tysiąc pracowników Aviva w ramach wolontariatu sprząta warszawskie parki i lasy miejskie, tereny nad Wisłą oraz inne lokalizacje w stolicy. Akcję koordynuje Fundacja SilvaMare w porozumieniu z miejskimi instytucjami.

W 6 dni (między 21 a 28 listopada) pracownicy Avivy – łącznie z prezesem i zarządem – wychodzą z biura, aby sprzątać Warszawę. Pod hasłem #zmieniamyprzyszłość zbierają śmieci pozostawione nad Wisłą, na terenach zielonych oraz w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Każdego dnia akcji, w podziale na mniejsze zespoły, pracować będzie ok. 200 osób, więc w sumie będzie to ponad tysiąc wolontariuszy.

Miejsca, w których pracują wolontariusze, zostały wybrane w porozumieniu z Zarządem Zieleni M. St. Warszawy, Zarządem Oczyszczania Miasta Warszawy oraz Lasami Miejskimi.

Akcję koordynuje Fundacja SilvaMare, której pracownicy najpierw ustalili, gdzie najbardziej potrzebne jest sprzątanie, a teraz dbają o organizację.

– Chcemy zebrać śmieci przed zimą, aby nie dostały się do ziemi, do Wisły i do wód gruntowych. Zależy nam, aby nasze miasto i nasza przyszłość była czysta, zdrowa i zielona. Troska o środowisko i przeciwdziałanie zmianom klimatu jest dla nas ważną wartością. Wielu zapamiętało naszą akcję „Wiem, czym oddycham”, w ramach której ufundowaliśmy 400 czujników jakości powietrza i zwracaliśmy uwagę na szkodliwość smogu – mówi Monika Kulińska, people director Avivy.

(AM, źródło: Aviva)