Ubea: Przeciętna cena OC ppm to 1170 zł

0
311

Z najnowszej edycji barometru Ubea.pl wynika, że majowe średnie stawki OC posiadaczy pojazdów mechanicznych plasowały się na niemal identycznym poziomie jak w kwietniu. Zdaniem ekspertów porównywarki może to być zapowiedź odwrócenia spadkowego trendu cenowego.

Punktem odniesienia dla comiesięcznego barometru cen OC ppm. przygotowywanego przez ekspertów Ubea.pl jest zawsze średni poziom składki OC ppm. ze stycznia danego roku. Oblicza się go na podstawie rzeczywistych i anonimowych kalkulacji internautów w kalkulatorze porównywarki. Stawka ze stycznia jest oznaczana na barometrze jako 100.

Ubea.pl oszacowała przeciętny koszt OC ppm. na 1170 zł. To wynik bardzo zbliżony do tego odnotowanego w marcu oraz kwietniu bieżącego roku. Po zaokrągleniu okazało się, że majowy wynik barometru to 94% ceny ze stycznia, czyli tyle samo co w poprzednich miesiącach. Warto podkreślić, że również w przypadku poszczególnych ubezpieczycieli nie odnotowano znaczących zmian w cenie względem marca i kwietnia 2021 r.

– Po podsumowaniu bieżącego kwartału będziemy mogli stwierdzić, czy mamy już do czynienia z ostatecznym końcem obniżek cen OC – zaznacza Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea)