Bchain Partner udostępnia nieodpłatnie trwały nośnik S3DOC

0
401

W związku z pandemią koronawirusa spółka Bchain Partner podjęła decyzję o darmowym udostępnieniu do końca czerwca 2020 roku trwałego nośnika S3DOC dla przedsiębiorstw z Unii Europejskiej. Firma deklaruje, że będzie monitorować sytuację i w uzasadnionych okolicznościach rozważy wydłużenie tego okresu.

Trwały nośnik może z powodzeniem zastąpić dokumenty w formie papierowej. W sytuacji rozwijającej się epidemii ważne jest pozostanie w domu i praca zdalna. Jest to inicjatywa „pro bono”, w której Bchain Partner oddaje (bezpowrotnie, mając na uwadze cechy trwałego nośnika) przestrzeń na trwałym nośniku dla przedsiębiorców. Firma za wykorzystanie tej przestrzeni nie pobierze żadnych opłat.

Spółka przypomina, że wiele regulacji prawnych umożliwia wykorzystanie elektronicznej wersji trwałego nośnika zamiast dokumentów papierowych. Umożliwia ona dystrybucję ważnych dokumentów bez konieczności bezpośredniego kontaktu między ludźmi (nie trzeba iść na pocztę, listonosz nie dostarcza dokumentów konsumentowi/klientowi).

W ramach swojej oferty firma zapewnia dostęp do systemu w wersji S3DOC Cloud, sumaryczną powierzchnię dla około 1 mln dokumentów, portal dla wystawcy dokumentu, portal dla zdefiniowanych odbiorców dokumentów oraz aplikację mobilną (Android, iOS) dla zdefiniowanych odbiorców dokumentów.

Bchain Partner zapewnia, że po zakończeniu okresu nieodpłatnego udostępnienia trwałego nośnika nie pobierze od nikogo opłat za korzystanie z systemu w tym czasie. Użytkownicy będą mieli możliwość bezpłatnej rezygnacji z dalszej współpracy oraz bezpłatnego pobrania wszystkich zmagazynowanych dokumentów.

(AM, źródło: Bchain Partner)