Clarisse Kopff nową CEO Euler Hermes

0
476

Wilfried Verstraete, dyrektor generalny (CEO) i prezes zarządu Grupy Euler Hermes, postanowił zakończyć pełnienie obowiązków operacyjnych po dwunastu latach pracy na tym stanowisku. Z dniem 1 stycznia 2021 roku zastąpi go Clarisse Kopff, dotychczasowa dyrektor finansowa Allianz France. Zmiana wymaga uzyskania zgody instytucji nadzorczych.

– Jestem bardzo wdzięczna za owocne i obfitujące w wydarzenia lata spędzone w różnych zespołach Allianz France. Przyszłam do firmy w kluczowym momencie, gdy branża musiała zdefiniować się na nowo w obliczu obniżonych stóp procentowych, a więc i zwrotu z inwestycji. To wyzwanie zmusiło nas do opracowania nowych modeli finansowych, a także przyspieszenia cyfrowej transformacji naszej organizacji. Jestem zaszczycona, przyjmując stanowisko CEO Grupy Euler Hermes. Dziękuję panu Wilfriedowi Verstraete za zaufanie. Obecny kryzys jeszcze długo się nie zakończy, jednak z jego wsparciem jestem gotowa kierować firmą i towarzyszyć naszym klientom i partnerom w tych trudnych czasach. Dziś wielką misją stojącą przed przywódcami jest wzmacnianie wiary w jutro. Z bardziej osobistej strony bardzo cieszy mnie perspektywa ponownej pracy z dawnymi koleżankami i kolegami z Euler Hermes – powiedziała Clarisse Kopff.

Wilfiried Verstraete pozostanie doradcą CEO w 2021 roku w celu zapewnienia płynnej realizacji powyższej zmiany.

– Możliwość służenia moim zespołom i klientom w roli CEO firmy Euler Hermes była prawdziwym przywilejem. Jestem dumny z tego, że obserwowałem w działaniu wyjątkowy potencjał naszych zespołów, co pozwoliło nam umocnić pozycję lidera rynku i jeszcze wyżej zawiesić poprzeczkę niezrównanej obsługi klienta. Jednak siła tej firmy jest tak duża, jak silne są więzy między jej partnerami. Dlatego chciałbym podziękować naszym klientom i partnerom za niezwykłe zaufanie przez te wszystkie lata. Przez 16 lat pracy w Euler Hermes Clarisse dowiodła swojego talentu i kompetencji, odgrywając zasadniczą rolę w stworzeniu prawdziwie zintegrowanej Grupy na bazie solidnych wyników finansowych. Jestem pewien, że pod wizjonerskim kierownictwem Clarisse, opartym na doświadczeniu zdobytym w Allianz France, firma wzniesie się na kolejny poziom i będzie nadal wyznaczać standardy najlepszych usług w zakresie finansów dla sektora handlu – powiedział Wilfried Verstraete.

Biogramy

Clarisse Kopff jest absolwentką ESCP i ukończyła studia podyplomowe na Université Paris Dauphine oraz uzyskała niemiecki Diploma Kaufmann. Obecnie pełni funkcję dyrektor finansowej spółki Allianz France. Jej kariera rozpoczęła się w dziale windykacji zadłużenia w londyńskim oddziale Lehman Brothers, następnie Kopff pracowała jako audytor w PricewaterhouseCoopers w Paryżu, a w 2001 roku rozpoczęła pracę w Euler Hermes na stanowisku kontrolera w paryskim podmiocie firmy. Od 2007 roku zajmowała w Euler Hermes szereg stanowisk wiążących się z coraz większą odpowiedzialnością oraz o coraz szerszym zasięgiem międzynarodowym, takich jak: dyrektor kontrolingu dla działalności prowadzonej we Francji i krajach regionu śródziemnomorskiego (2007–2011), dyrektor działu kontrolingu grupy (2010–2012), dyrektor działu księgowości, kontrolingu, aktuariatu i relacji inwestorskich (2012–2013), dyrektor grupy ds. finansów (lipiec 2013). W dowód uznania za proklienckie podejście w 2014 roku została awansowana na stanowisko dyrektor finansowej grupy, odpowiedzialnej za jej wszystkie funkcje finansowe, zarządzanie aktywami, kwestie prawne i zapewnienie zgodności z przepisami, fuzje i przejęcia, zarządzanie aspektami podatkowymi i zarządzanie ryzykiem oraz kapitałem.

Wilfried Verstraete dołączył do zespołu Euler Hermes w 2009 r. Pod jego kierownictwem nastąpiła transformacja działającego od stu lat ubezpieczyciela należności w firmę zorientowaną na klienta i opierającą swoją działalność na rzetelnych danych, będącą liderem sektora technologii finansowych oferującym klientom rozwiązania cyfrowe w czasie rzeczywistym. Verstraete będzie nadal pełnił funkcję doradcy nowej prezes w 2021 roku. Zachowa również pozycje w zarządzie spółek Euler Hermes, Euler Hermes North America, Solunion oraz Euler Hermes Reinsurance AG.

(AM, źródło: Multi AN)