Norbert Talarczyk w zarządzie Esaliens TFI

0
316

Do zarządu Esaliens Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych dołączył Norbert Talarczyk. Menadżer wzmocnił spółkę w zakresie sprzedaży i dystrybucji funduszy inwestycyjnych.

– Cieszymy się z pozyskania doświadczonego, doskonale rozpoznawalnego na rynku managera. Konsekwentnie realizujemy plan zwiększania udziału w dystrybucji zewnętrznej oraz wzmacniania pozycji w obszarze usług asset management – mówi Adrian Adamowicz, prezes zarządu Esaliens TFI.

Norbert Talarczyk jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o specjalności inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw. Pracę w finansach rozpoczynał w CitiBank Handlowy, gdzie początkowo zajmował się rozwijaniem oferty Citigold od strony sprzedażowej, następnie piastował stanowisko dyrektora oddziału Citigold, zarządzającego największym zespołem doradców w banku. W latach 2008–2017 był związany m.in. z Black Rock Investment Management UK Ltd i KBC TFI. Od 2017 roku był dyrektorem zarządzającym Skarbiec TFI, odpowiedzialnym za rozwój dwóch departamentów sprzedażowych – sieci agencyjnej i dystrybucji dla klientów instytucjonalnych.

Norbert Talarczyk jest kolejną osobą, która dołączyła do Esaliens TFI w ostatnich dniach. Z początkiem września zespół inwestycyjny wzmocnił Olaf Pietrzak.

– Budujemy mocny zespół menadżerski, ponieważ Esaliens jest zainteresowany zwiększeniem skali, zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i przejęcia. Dlatego przyglądamy się bacznie sytuacji na rynku, żeby wykorzystywać okazje, które się pojawiają – dodaje Adrian Adamowicz.

(AM, źródło: Esaliens TFI)