Co da Unilinkowi nowy inwestor?

0
588

Prezes Grupy Unilink Igor Rusinowski, ogłosił pozyskanie nowego inwestora – międzynarodowej firmy Acrisure. To fintech i broker ubezpieczeniowy, który z sukcesem rozwija się na rynku od 2005 roku. Aktualnie jest piątym brokerem na świecie, a dynamiczny rozwój sprawia, że może wkrótce osiągnąć pozycję lidera globalnej dystrybucji ubezpieczeń.

Ekspansja i kapitał na akwizycje

Korzyści biznesowe wynikające z tej inwestycji obejmują dostęp do kapitału, pozwalającego na kontynuowanie ekspansji Unilink na rynkach Europy. Acrisure posiada szerokie doświadczenie w dziedzinie akwizycji, co przekłada się na znacznie lepszy dostęp do kapitału na kolejne przejęcia.

– Uzyskujemy właściwie nieograniczony dostęp do kapitału na akwizycje, co jest niezwykle ważne. Przez ostatnie lata dużą część mojego czasu poświęcałem na pozyskiwanie finansowania, co stało się trudniejsze w naszym regionie, zwłaszcza od początku wojny w Ukrainie. Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy kilkudziesięciu możliwych inwestorów praktycznie z całego świata jesteśmy głęboko przekonani, że z perspektywy naszych olbrzymich ambicji i apetytu na rozwój, a także stabilności dla naszych partnerów i pracowników Acrisure to najlepszy wybór – komentuje Igor Rusinowski.

Know-how w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych

Współpraca z Acrisure pozwoli także Unilink czerpać z wiedzy eksperckiej, wynikającej z funkcjonowania Acrisure na różnych rynkach. Dzięki temu polska firma zyska know-how m.in. w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych.

– Dzięki współpracy z nowym partnerem będziemy mieli dostęp do ogromnego know-how i będziemy mogli czerpać z ich doświadczeń. To daje nam przestrzeń do nauki, rozwoju biznesu korporacyjnego oraz stania się dystrybutorem nie tylko głównie detalicznym, ale też korporacyjnym – mówi Igor Rusinowski.

Partner, który stawia na rozwój i szanuje lokalne rynki

Acrisure to firma o silnym charakterze przedsiębiorczym, która stawia na rozwój i wspiera swoje spółki w procesie ekspansji. Szanuje rynki lokalne i dostosowuje się do nich, co przekłada się na skuteczność w budowaniu wartości. Współpraca z Unilink to kolejny krok w dążeniu do pozycji lidera na globalnym rynku ubezpieczeń.

Dla prezesa Unilink partnerstwo z Acrisure to powód do dumy. W ciągu zaledwie 11 lat Unilink udało się przejść od małej firmy z dwoma pracownikami i 200 agentami do międzynarodowego podmiotu – lidera ubezpieczeń w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej, atrakcyjnego dla globalnego gracza, jakim jest Acrisure. Wzrost i rozwój Unilink to efekt pracy całego zespołu, który teraz zyskuje nowe możliwości.

 – Nasz nowy partner w ostatnich latach dokonał blisko 1000 akwizycji na całym świecie i wcale nie zwalnia tempa – podkreśla Igor Rusinowski.

Poszanowanie lokalnych uwarunkowań i długotrwałe relacje

Wspólna filozofia prowadzenia biznesu dla Unilink i Acrisure opiera się na poszanowaniu lokalnych uwarunkowań i dawaniu partnerom dużej swobody w tworzeniu i realizacji adekwatnej do rynku strategii oraz kierowaniu firmą. Obie firmy zdają sobie sprawę, że każdy rynek posiada swoją specyfikę oraz odmienne potrzeby. Dlatego podkreślają, że istotne jest, aby dopasować swoje usługi do oczekiwań klientów na różnych rynkach, a nie narzucać uniwersalnych rozwiązań. Doceniają wartość lokalnych kompetencji oraz niezależności swoich partnerów, co skutkuje długotrwałymi i owocnymi relacjami biznesowymi. W ten sposób Unilink i Acrisure rozwijają się w oparciu o solidne fundamenty, jednocześnie wspierając rozwój regionalnych rynków.

– Jako Unilink w naszym regionie Europy Wschodniej wspieramy wszystkie firmy, które kupowaliśmy za granicą, nie próbujemy ich wciskać w jedno pudełko czy jeden model biznesowy. Od nowego partnera mamy mandat na dalsze dokonywanie akwizycji właściwie w całej Europie – podsumowuje Igor Rusinowski.

Aleksandra E. Wysocka