Compensa wygrała wewnętrzny konkurs VIG

0
592

Projekt Compensy poświęcony wykorzystaniu sztucznej inteligencji zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie Vienna Insurance Group.

Kilka miesięcy temu ubezpieczyciel rozpoczął intensywne prace nad wprowadzeniem sztucznej inteligencji do likwidacji szkód. Sama koncepcja powstała znacznie wcześniej, w ramach wewnętrznego kompleksowego programu generowania innowacji IdeaBox. Jest to skierowane do zespołu przedsięwzięcie wspierające przedsiębiorczość i kreatywność, dzięki któremu każdy pracownik ma możliwość zgłoszenia swojego autorskiego projektu rozwoju w firmie. Zwycięskie koncepcje są następnie realizowane w praktyce, a jednym z nich jest właśnie projekt AI. Jego autorami są Karolina Samociuk oraz Robert Kruszewski.

Teraz projekt ten został zwycięzcą programu akceleracyjnego Xelerate dla wszystkich spółek grupy Vienna Insurance Group. Do programu zgłoszono w tym roku ponad 28 projektów z 25 państw, w których VIG prowadzi swoją działalność. Inicjatywy koncentrowały się na sprzedaży, orientacji na klienta, likwidacji szkód oraz ochronie zdrowia. Spośród wszystkich zgłoszeń tylko 8 miało możliwość zaprezentować się podczas finału w Wiedniu. Ostatecznie to projekt Compensy zdobył pierwsze miejsce. Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie w wysokości 50% na pokrycie kosztów realizacji przedsięwzięcia. 

(AM, źródło LinkedIn)