Compensa zachęca do korzystania z bezpiecznej formy wystawiania polis

0
148

Compensa zwraca uwagę, że w epoce koronawirusa korzystanie z polis mobilnych zapewnia nie tylko wygodę, oszczędność czasu i papieru, ale również bezpieczeństwo.

Możliwość zawarcia polisy mobilnej ma w założeniu upraszczać proces zawierania umowy ubezpieczenia, ponieważ działania związane z akceptacją oferty i podpisem klienta dokonywane są online. Dzięki temu zarówno doradca, jak i klient oszczędzają czas, a dodatkowo zyskują komfort działania, ponieważ polisę mobilną można zawrzeć praktycznie z każdego miejsca i o każdej porze. Obecnie możliwość ta zyskuje dodatkowe znaczenie – w czasach, gdy ograniczenie kontaktów z ludźmi staje się koniecznością, zakup ubezpieczenia nadal jest możliwy i łatwy do zrealizowania – komentuje Jarosław Szwajgier, wiceprezes zarządu Compensa TU.

Możliwość zawarcia polisy online w czasie pandemii sprawia, że z zakupem ubezpieczenia nie trzeba czekać do momentu aż bezpośrednie kontakty nie będą się wiązały z ryzykiem zakażenia koronawirusem. Warto także pamiętać, że ubezpieczenie zawarte bezpośrednio przez internet działa na dokładnie takich samych zasadach co papierowa polisa podpisana podczas spotkania z doradcą. W Compensie polisę mobilną zawrzeć można w obszarze ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych, rolnych, podróżnych, NNW oraz przeznaczonych dla sektora MŚP. 

(AM, źródło: Compensa)