CUK Ubezpieczenia: OC tanieje, AC drożeje

0
62

Z analiz średnich składek w ubezpieczeniach komunikacyjnych w I kwartale 2020 i 2021 roku przeprowadzonych przez CUK Ubezpieczenia wynika, że w pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku za OC ppm. trzeba było zapłacić średnio 576 zł. Z kolei rok później średni koszt obowiązkowej polisy wyniósł 536 zł, czyli o 40 zł mniej.

Inna sytuacja miała miejsce w przypadku AC. W I kwartale 2020 r. kierowca musiał zapłacić za polisę średnio 840 zł. 12 miesięcy później średnia cena wynosiła 860 zł.

– Niewielki wzrost cen AutoCasco nie wpłynął na zainteresowanie tym ubezpieczeniem – nadal jest ono chętnie wybierane przez właścicieli samochodów. Warto zauważyć, że średni koszt rocznej ochrony to niecałe 1 000 zł. Jest to niewiele w porównaniu do wartości wypłacanych odszkodowań, które wynoszą kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych – komentuje Anna Pawłowska-Kruzińska, dyrektor marketingu CUK Ubezpieczenia.

Dane CUK Ubezpieczenia wskazują, że za OC w 2020 roku najwięcej musieli zapłacić kierowcy z Dolnego Śląska – średnia cena polisy to 770 zł, a za AC – kierowcy z zachodniopomorskiego, dla których stawka wynosiła średnio 1048 zł. Z kolei województwem, w których kierowcy płacili najmniej za OC, było podkarpackie – 447 zł, natomiast za AC – łódzkie (746 zł). 

(AM, źródło: CUK Ubezpieczenia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here