Czterech kolejnych członków grupy oszustów ubezpieczeniowych w rękach policji

0
243

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali kolejne 4 osoby współdziałające w popełnianiu przestępstw polegających na wyłudzaniu odszkodowań komunikacyjnych.

W dotychczasowym śledztwie ustalono, że na terenie różnych miejscowości województwa mazowieckiego działały współpracujące ze sobą osoby, zajmujące się wyłudzaniem nienależnych odszkodowań z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Zgłoszenia dotyczyły w szczególności luksusowych samochodów, głównie sprowadzanych z zagranicy, które rejestrowane były na podstawione osoby i ubezpieczane w ramach AC. Następnie organizowano fikcyjne kolizje drogowe z udziałem osób, na które auta były zarejestrowane, bądź też osób „wynajętych” przez organizatorów procederu. Powstałe szkody zgłaszano ubezpieczycielom, podając przy tym nieprawdziwe okoliczności zdarzenia, a osoby, na które poszczególne samochody były zarejestrowane, wskazywały ubezpieczycielom własne rachunki bankowe do wypłaty odszkodowań. Po uzyskaniu pieniędzy od zakładów i ich wypłacie z kont bankowych środki trafiały do organizatorów procederu.

Prokuratura podejrzewa, że mogło dojść do wyłudzenia łącznie ok. 10 mln zł z tytułu odszkodowań z OC i AC od 5 towarzystw.

W dotychczasowym śledztwie zarzuty dokonania wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych z tytułu pozorowanych kolizji drogowych bądź usiłowań wyłudzeń, w tym w odniesieniu do mienia znacznej wartości oraz wyłudzeń poświadczenia nieprawdy przedstawiono 158 osobom. Wobec 31 osób skierowano już akty oskarżenia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(AM, źródło: Prokuratura Krajowa)