SPBUiR zaprasza na szkolenie o ubezpieczeniach medycznych

0
213

29 września odbędzie się pierwsza część szkolenia zatytułowanego „Przychodzi baba do lekarza, a on ubezpieczony”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych w ramach cyklu szkoleniowego 2020/2021 poprowadzą dr hab. Katarzyna Malinowska oraz dr hab. Dorota Maśniak.

Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia ogólne, czyli ogólno-prawny stan zdrowia ubezpieczeń medycznych. Poruszone zostaną następujące kwestie:

  1. ubezpieczenie dobrowolne i obowiązkowe medyczne;
  2. ubezpieczenie OC podmiotu wykonującego działalność leczniczą jako wiodący produkt ubezpieczeniowy;
  3. przedmiot ubezpieczenia OC podmiotu wykonującego działalność leczniczą;
  4. wypadek ubezpieczeniowy – zakres czasowy – triggers;
  5. zakres podmiotowy – ubezpieczenia na własny rachunek, grupowe ubezpieczenia OC podmiotów leczniczych;
  6. zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela – suma gwarancyjna, ubezpieczenia nadwyżkowe.

Rozpoczęcie szkolenia jest zaplanowane na godz. 11.00, a jego zakończenie na 15.00.

Link do rejestracji na szkolenie w rybie zdalnym:

Po zakończeniu szkolenia dostępny będzie test sprawdzający przyswojoną wiedzę. Link do testu znajduje się pod oknem wideo, ale aktywny będzie dopiero po zakończeniu szkolenia. Test będzie dostępny w ciągu godziny po zakończeniu szkolenia i składa się z 5 losowo wybranych pytań z opcją zaznaczenia „tak” lub „nie”. Test zaliczają 3 poprawne odpowiedzi (60%). Czas wypełniania testu – do 30 minut.

Certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia zostaną przekazane uczestnikom drogą elektroniczną – będą dostępne po zalogowaniu się na stronę szkolenia. Informacja o możliwości pobrania certyfikatu zostanie podana na stronie polbrokers.pl.

(AM, źródło: SPBUiR)