DMSales zapewnia gorące leady ubezpieczeniowe dla agentów

0
1302

Agenci ubezpieczeniowi sporo korzystają z dobrodziejstw, jakie oferują social media, strony www czy innowacyjne narzędzia dostępne na platformie DMSales. Celem jest jak największa liczba sprzedanych polis. Jak jednak dotrzeć do potencjalnych klientów? Na to i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku.

Dlaczego ludzie nie zmieniają agenta?

Nie ulega wątpliwości, że zawarcie umowy ubezpieczeniowej to bardzo istotna kwestia. Polisa chroni zarówno nas, jak i naszą rodzinę w różnych sytuacjach w życiu. Zdecydowana większość Polaków decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej w tradycyjnej formie i najczęściej robi to zawsze u tego samego ubezpieczyciela. Przywiązani do dotychczasowych usług klienci niechętnie podejmują jakiekolwiek zmiany w tym zakresie. Najczęściej wynika to z braku zrozumienia umów, jakie przedstawiają agenci ubezpieczeniowi. Polacy boją się także ryzyka związanego z niewypłacalnością nowego zakładu ubezpieczeniowego. Żyją w przekonaniu, że sprawdzone towarzystwo ubezpieczeniowe, z usług którego korzystają, gwarantuje im bezpieczeństwo finansowe i dobrze zainwestowane pieniądze.

Brak edukacji produktowej to czynnik, który również przekłada się na niechęć do zakupu określonych produktów ubezpieczeniowych. Potencjalni klienci w większości przypadków znają jedynie standardowe formy ubezpieczenia, tj. obowiązkowe ubezpieczenie samochodu czy ubezpieczenie zdrowotne. Bardzo często także odrzucają oferty zakupu różnych polis, bo myślą, że zwyczajnie nie przytrafią się im nieszczęścia, od których ewentualnie mogliby być ubezpieczeni. Klienci przyzwyczajeni są też do swojego obecnego ubezpieczyciela. Wszystkie te aspekty sprawiają, że niechętnie kupują produkty ubezpieczeniowe i nie korzystają z usług innych zakładów ubezpieczeniowych.

Jakie pozyskać klientów na ubezpieczenia?

Zdecydowana większość Polaków boi się podejmować ryzyko związane z zakupem polisy u innego ubezpieczyciela. Czynnik ten bez wątpienia staje się sporym problemem w branży. Kluczowe jest poszukiwanie optymalnych rozwiązań, ukierunkowanych na pozyskiwanie nowych klientów.

ubezpieczenia

Załóż darmowe konto na platformie DMSales i generuj leady ubezpieczeniowe

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach jedną z najskuteczniejszych form dotarcia do klienta jest Internet. Nieszablonowy kontakt online z pewnością pomaga w budowaniu zaufania, a jednocześnie dodaje wiarygodności przedsiębiorstwu. Sporym ułatwieniem w tej sytuacji jest skorzystanie z usług, jakie oferuje platforma DMSales. Dzięki niej codziennie pozyskiwane są wysokiej jakości leady dla agentów ubezpieczeniowych. A więc zyskujemy pewność, że klient, z którym nawiązujemy kontakt, jest rzeczywiście zainteresowany ofertą ubezpieczeniową.

Rozwiązaniem problemu w branży ubezpieczeniowej jest również dostępność oferty. Powinna być ona skierowana do każdego – bez względu na wiek, płeć i inne czynniki. Wchodząc w interakcję z potencjalnym klientem, dobry agent ubezpieczeniowy nie może być nastawiony jedynie na sprzedaż swoich produktów. W takiej sytuacji warto najpierw budować zaufanie poprzez rozmowę, a następnie przedstawić klientowi atrakcyjne warunki i możliwości współprac. W tym celu dobrze jest pracować nad własną edukacją oraz monitorować proces sprzedażowy. Agent 2.0 to osoba, która swoim działaniem z pewnością pomoże w rozwijaniu biznesu.

Badanie wiarygodności firmy

W pozyskiwaniu klientów ubezpieczeniowych bez wątpienia dużą rolę odgrywa wiarygodność firmy. Dzięki algorytmom Refer Score możemy łatwo ją sprawdzić na platformie DMSales. Innowacyjne narzędzia na podstawie różnych źródeł skutecznie pozyskują najważniejsze informacje na temat danego przedsiębiorstwa, co z kolei ułatwia podejmowanie dobrych decyzji biznesowych. Wiedza na temat struktury spółki jest bezsprzecznie bardzo ważna dla potencjalnych klientów.

Firma ubezpieczeniowa to niewątpliwie instytucja zaufania publicznego, dlatego kadra pracownicza powinna bezwzględnie odznaczać się wiedzą w poszczególnych dziedzinach ubezpieczeniowych. Do wykonywania zawodu agenta ubezpieczeniowego niezbędna jest również fachowa wiedza prawnicza.

Podsumowanie

Ubezpieczenie odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Dlatego wielu z nas decyduje się podjąć długoterminową współpracę z firmą ubezpieczeniową. Agenci 2.0 to osoby, które wykonują swój zawód stacjonarnie, w różnych miejscach, przez co mogą nawiązywać interakcję z różnego rodzaju klientami. W skutecznym pozyskiwaniu nowych klientów z pewnością pomoże nam platforma DMSales, dzięki której otrzymujemy leady ubezpieczeniowe i możemy nawiązać kontakt z osobami zainteresowanymi ofertą.

ubezpieczenia