Doratex nowym partnerem w Grupie Superpolisa

0
1248

23 marca multiagencja Doratex została partnerem Grupy Superpolisa. Tym samym stała się dziewiątą spółką, która zdecydowała się na rozwój poprzez model joint-venture z Superpolisą Ubezpieczenia w ramach jej projektu sukcesji.

Doratex to multiagencja z siedzibą w Limanowej, działająca na rynku od 27 lat. Siedem lat temu nawiązała współpracę z jedną ze spółek grupy, Superpolisa.pl Pegaz, kierowaną przez Annę Świstuń. Partnerstwo tych podmiotów uświadomiło obu stronom duże możliwości rozwoju, zwłaszcza w obszarze relacji z zakładami ubezpieczeń oraz technologii. W wyniku podjętych dotychczas działań udało się dostarczyć Dorateksowi narzędzia informatyczne oraz otworzyć placówki pod szyldem Superpolisy. W podjęciu decyzji o zostaniu jednym z głównych partnerów Superpolisy pomogło proponowane zaplecze, m.in. dział IT, wsparcie prawne, szkoleniowe oraz rejestracji OFWCA.

– Rozmowy trwały miesiącami. Mieliśmy swoje zaplecze kompetencyjne i byliśmy samowystarczalni. Jednak dotychczasowe wsparcie i wpływ na rozwój mojej firmy finalnie zaważyły na tym, że się zdecydowaliśmy na taki ruch – powiedział Zbigniew Szewczyk, prezes zarządu Superpolisa Doratex. – Kluczowe dla mnie jest to, że nadal prowadzimy firmę rodzinnie. Swoich agentów też tak traktuję, z każdym mam osobisty kontakt, wspieram ich i rozumiem. Okazało się, że nie stanowi to przeszkody w dalszych planach, zachowujemy swój wypracowany przez lata styl, zachowujemy decyzyjność i bezpośredniość w działaniu. Zostaliśmy zaproszeni do biznesu. I słowo „zaproszeni” traktowałbym bardzo dosłownie. Inwestycja w naszą spółkę nie wiąże się ze zmianą stylu pracy, a to było dla mnie kluczowe. Chcieliśmy zachować swoją unikatowość. Niewątpliwie wsparcie tzw. zaplecza centrali było bardzo istotne przy podejmowaniu przez nas decyzji. Przedsięwzięcie wpisuje się w ciąg zdarzeń związanych z rozpoczętą sukcesją w rodzinnej firmie, gdzie zadania przejmowane są przez moje dzieci. Zapewni to kontynuację wizji i dotychczasowego sposobu zarządzania multiagencją – dodał.

–  Obie strony widzą niesamowity potencjał w naszej współpracy. Zbyszek niejednokrotnie był doceniany na rynku lokalnym przez wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe, znalazł się na liście Forbesa w rankingu małych i średnich przedsiębiorstw, zawsze dbał o swój osobisty rozwój i rozwój ponad swoich 130 agentów oraz jest lokalnym liderem – powiedział Maciej Przybyszewski, członek zarządu Superpolisy Ubezpieczenia. – Podjęcie decyzji o kolejnym kroku w naszej wspólnej historii to dla nas zaszczyt. Jestem przekonany, że jego osobowość i pracowitość wiele wniosą do naszego biznesu. Każdy element układanki jest dla nas znaczący. Po to tworzymy grupę, aby wszyscy razem mogli pracować na jeden cel, czyli być profesjonalnym liderem na rynku multiagencji. Cieszymy się, gdy duże agencje też dostrzegają, że silny podmiot może być silniejszy gdy działamy wspólnie. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że Doratex w swoim kanale dystrybucyjnym osiągnął już wszystko co mógł, był najlepszy. Teraz czas na podniesienie poprzeczki we wspólnym planie – dodał.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl