Dorota Dziugiełł na czele zarządu Vienna PTE

0
1082

29 kwietnia Dorota Dziugiełł została prezeską zarządu Vienna PTE S.A. Vienna Insurance Group. Do zarządu Vienna PTE została również powołana Jolanta Łotoszyńska, która będzie odpowiadać za pion finansowy. Za obszar inwestycji odpowiada dalej Samer Masri

Przed objęciem nowej funkcji Dorota Dziugiełł była członkinią zarządu i dyrektorką operacyjną Vienna PTE. Z firmą związana jest od początku jej istnienia. Odpowiadała m.in. za przejęcie zarządzania OFE Skarbiec Emerytura oraz Nordea OFE, a także rebranding w 2023 roku na Vienna PTE.

Na nowego członka zarządu została również powołana Jolanta Łotoszyńska, która od 2017 roku w Vienna PTE pełni funkcję dyrektorki finansowej. W zarządzie będzie odpowiadać za obszar finansów. Swoją funkcję obejmie po wyrażeniu zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W zarządzie zasiada również Samer Masri, który tak jak dotychczas odpowiedzialny jest za obszar inwestycji.

– Bardzo się cieszę z obu nominacji na kluczowe stanowiska w Vienna PTE. Zarówno Dorota Dziugiełł, jak i Jolanta Łotoszyńska są od lat związane z firmą. Ich zaangażowanie i głębokie rozumienie branży są solidną podstawą dla dalszego sukcesu naszej organizacji. Serdecznie gratuluję i jestem przekonany, że ich wiedza i zaangażowanie przyczynią się do dalszego rozwoju firmy – mówi Michał Szymański, przewodniczący rady nadzorczej Vienna PTE. 

(AM, źródło: VIG)