Dzięki finansowaniu Laven chce pozyskiwać 100 tys. ubezpieczonych rocznie

0
475

Laven zdobył 3,8 mln zł na dalszy rozwój komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych. Dzięki nowemu finansowaniu spółka zwiększy skalę prowadzonej działalności, by w kolejnych latach pozyskiwać ponad 100 tys. ubezpieczonych rocznie. Organizatorem finansowania jest fundusz 4growth VC. W tej rundzie inwestycyjnej wzięło również udział kilku aniołów biznesu związanych z branżą ubezpieczeniową.

Komplementarne polisy zdrowotne oferowane przez Laven obejmują 122 innowacyjne technologie medyczne nierefundowane przez NFZ. Oferta insurtechu umożliwia finansowanie terapii lekowych i procedur medycznych, których stosowanie wiąże się z kosztem przekraczającym niekiedy milion złotych. Laven oferuje polisy w formie pracowniczych ubezpieczeń grupowych. Główną grupą docelową oferty są przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 50 osób.

– Zapewniamy ubezpieczonym finansowanie i organizację leczenia w przypadkach, których nie pokrywa NFZ. Nasz produkt to nowa jakość na polskim rynku ubezpieczeń, zdominowanym przez polisy suplementarne, które koncentrują się na prostych zabiegach czy skróceniu kolejki do lekarza. Obecnie koncentrujemy się na rozwoju działalności w Polsce, gdzie w ciągu najbliższych 2–3 lat chcemy pozyskiwać rocznie ponad 100 tys. ubezpieczonych. W planach mamy również ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Myślimy o krajach z rosnącą gospodarką oraz zbliżonych deficytach na rynku ochrony zdrowia, takich jak na przykład Rumunia – mówi Piotr Karda, prezes zarządu Laven. 

– Dostrzegliśmy ogromny potencjał w insurtechu, który daje Polakom szansę na dostęp do nowoczesnych leków i terapii, pozwalających na zastosowanie najskuteczniejszych metod leczenia. Dynamiczny rozwój medycyny, jaki obecnie obserwujemy, postępujące starzenie się społeczeństwa, utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej, a jednocześnie dążenie do wydłużenia i poprawy jakości życia z pewnością będą siłami napędowymi rynku ochrony zdrowia w najbliższych latach. Komplementarne ubezpieczenia zdrowotne wpisują się w te trendy, a dzięki swojej unikatowej ofercie Laven może stać się wiodącym beneficjentem tych zmian – mówi Krzysztof Bachta, partner zarządzający funduszu 4growth VC, który zainwestował w Laven.

Więcej na temat Laven i jego oferty:

(AM, źródło: 4growth VC)